piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Stal Gorzów pokonała ekipę z Grudziądza

Stal Gorzów pokonała ekipę z Grudziądza

Po raz kolejny żużlowcom GKM-u Grudziądz nie udało się zdobyć gorzowskiego toru. Żółto-niebiescy wygrali piątkowe (08.07) spotkanie 54:36. Tym samym, wygrywając w dwumeczu, udało im się wywalczyć bonusa.

Mimo zdecydowanego zwycięstwa gospodarzy goście walczyli do samego końca, a mecz dostarczył kibicom sporo emocji. Niewątpliwie duży wpływ miał na to dobrze przygotowany tor, który umożliwiał zawodnikom zawzięte ściganie i tego na pewno nie zabrakło.

Gorzowianie już od początku spotkania wysunęli się na prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. Po raz kolejny najwięcej punktów dla Stali przywiózł Bartosz Zmarzlik (14), po nim Anders Thomsen (12 i jeden bonusowy) oraz Martin Vaculik (11).

Niestety, w meczu było też kilka groźnie wyglądających upadków. Na początek, w czwartym biegu wywrócił się Plundra, który na drugim okrążeniu nie opanował maszyny. Na szczęście zawodnik sam wstał z toru i nic poważnego się nie stało. Druga, bardziej niebezpieczna sytuacja miała miejsce w biegu dziesiątym. Wtedy też upadek zaliczył Jasiński walcząc o punkt z Plundrą. Bieg musiał zostać przerwany i ostatecznie Jasiński został wykluczony z powtórki. Upadek był na tyle groźny, że konieczna była wymiana bandy. Kolejne niebezpieczne starcie w biegu jedenastym, kiedy to na pierwszym wirażu drugiego okrążenia wywrócił się Pawlicki walcząc o trzecie miejsce z Woźniakiem. Ostatecznie Pawlicki o własnych siłach wrócił do parku maszyn, ale został wykluczony z powtórki. Przerwać trzeba też było bieg czternasty kiedy to upadek zanotowali Plundra i Thomsen. Oboje sami podnieśli się z toru, chociaż Thomsen potrzebował na to dłuższej chwili.

Ostatecznie ekipa MojeBermudy Stal Gorzów pokonała ZOOleszcz GKM Grudziądz. Przypomnijmy: mecz miał się odbyć już w ubiegłym tygodniu, ale ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe musiał zostać przełożony.