sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Świąteczne ozdoby w Gorzowie jeszcze tylko do niedzieli

Świąteczne ozdoby w Gorzowie jeszcze tylko do niedzieli

To już ostanie dni, w których można podziwiać świąteczne iluminacje w mieście. Jak zapowiadają urzędnicy w najbliższą niedzielę (tj. 16.01) wszystkie ozdoby zostaną ściągnięte.

Mieszkańcy (i nie tylko) mają ostatnią szansę, by poczuć świąteczny klimat w Gorzowie. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji pooglądać lampek, choinek i bombek to może lepiej, żeby się pospieszył.

– Iluminacje zostaną ściągnięte już w najbliższą niedzielę – informuje Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

Może więc warto zaplanować sobie weekend spacerując po mieście? Najwięcej iluminacji świetlnych znajduje się w Centrum miasta. Bulwar wciąż ozdabiają sopelki świetlne umieszczone między latarniami, dotyczy to zarówno Bulwaru Wschodniego jak i Zachodniego. Kurtyny z lampek umieszczone są też m.in. na Moście Staromiejskim. Na Starym Rynku cały czas można podziwiać wielką choinkę, bombkę 3D i aniołki. Przystrojone, świecące drzewka i łańcuchy świetlne znajdują się również przy ul. Sikorskiego na odcinku od Katedry do budynku byłego TESCO i w kierunku ulicy Obotryckiej. Przypomnijmy: świecą się też osiedla. 72 gwiazdki zamontowano na latarniach przy ul. Grobla oraz wokół ronda Św. Jerzego. 3 trzymetrowe drzewka zlokalizowane są na rondzie Ofiar Katynia. Ośmiometrowa choinka i bałwanek są też na Placu Nieznanego Żołnierza. A to oczywiście nie koniec.

Mimo, że ozdoby świąteczne w mieście zaraz przestaną cieszyć oko to w wielu domach wciąż jeszcze stoją choinki, lampki i inne dekoracje. Kiedy należy je ściągnąć? Nie ma oficjalnej daty, do której powinniśmy posprzątać świąteczne dekoracje. Jeśli ktoś ma ochotę mogą ozdabiać dom przez cały rok, chociaż nie zapominajmy, że po drodze mamy Wielkanoc i kolejne dekoracje. A może zajączek obok renifera też prezentowałby się ciekawe?


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.8 °
4.8 °
97 %
1.5kmh
100 %
pt.
5 °
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
7 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE