piątek, 9 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieZmiany na przejściach dla pieszych w Krośnie Odrzańskim

Zmiany na przejściach dla pieszych w Krośnie Odrzańskim

Od końca zeszłego roku sporo się dzieje, jeśli chodzi o przejścia dla pieszych w Krośnie Odrzańskim. Były zmiany na ulicach Pułaskiego i Poznańskiej, a w tym będą na Piastów.

W listopadzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaczęła wprowadzać zmiany na odcinku drogi krajowej 29 w Krośnie Odrzańskim, a dokładniej na ulicy Poznańskiej.

Chodziło o zwiększenie bezpieczeństwa na drodze krajowej. Usunięto dwa przejścia dla pieszych. Jedno przy skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ul. Pułaskiego. Drugie pasy zniknęły koło skrzyżowania ul. Poznańskiej z Parkową. Do tego w tym miejscu zainstalowano barierki. Przed przejściami zainstalowano kostkę integracyjną.

Doszło jeszcze do jednej zmiany, które dotyczyło pasów na ul. 1 Maja przy skrzyżowaniu z ul. Poznańską. Przez to, że przejście dla pieszych znajdowało się blisko głównej nitki prowadzącej przez Krosno Odrzańskie, ciężko było włączyć się do ruchu oraz trudności z poruszaniem się mieli też piesi przechodzący przez jezdnię. Dlatego przesunięto pasy oraz dla bezpieczeństwa również zainstalowano barierki.

Warto też przypomnieć, że przy ulicy Pułaskiego, na wysokości marketu Horex wybudowano wzniesione przejście dla pieszych. A jakie zmiany szykują się w tym roku? Te będą głównie dotyczyć ulicy Piastów.

Ewolucja związana z przejściami dla pieszych również rozpoczęła się na ulicy Piastów w zeszłym roku. Polegała jednak jedynie na usunięciu kilku pasów, m.in. na wysokości piekarni, a także na wysokości przedszkola nr 3.

W tym roku na ulicy Piastów dojdzie do kolejnych zmian, związanych z przejściami dla pieszych. Jakich?

– Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową doświetlania przejścia dla pieszych na drodze powiatowej w Krośnie Odrzańskim na ulicy Piastów – informuje starosta krośnieński, Grzegorz Garczyński. – Zakres zamówienia obejmuje budowę słupa stawianego na fundamencie o wysokości 4,5 m z oprawą LED z optyką dostosowana do przejść dla pieszych, budowę słupa pod sygnalizator wraz z oprawą LED z optyką dostosowana do przejść dla pieszych i lampą wczesnego ostrzegania, oraz budowę linii kablowej o łącznej długości ok. 20 m.

Ponadto zakres zamówienia obejmuje:

  • poprawienie widoczności pieszych poprzez doświetlenie przejść dla pieszych,
  • wymiana istniejącego oznakowania pionowego na oznakowanie aktywne,
  • wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego,
  • budowa progów zwalniających wyspowych.

Koszt przedsięwzięcia wynosi 61.246,61 zł.

_______

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?

e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?

e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.9 ° C
0.9 °
-0.2 °
92 %
2kmh
74 %
sob.
1 °
niedz.
-2 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-5 °

NAJPOPULARNIEJSZE