poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Świąteczny klimat trwa. Mali Gorzowiacy zapraszają na koncerty kolęd

Świąteczny klimat trwa. Mali Gorzowiacy zapraszają na koncerty kolęd

Już w ten weekend w kilku gorzowskich kościołach odbędą się koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Mali Gorzowiacy. To już ostatnia okazja, by pozostać w świątecznym klimacie.

Mali Gorzowiacy to zespół tańca ludowego, który działa na scenie od 1981 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie. Zespół prezentuje polskie tańce i pieśni ludowe, okraszone tradycyjnymi polskimi strojami i tradycyjną, polską muzyką.

„Mali Gorzowiacy” koncertują na całym świecie. Biorą udział w różnego rodzaju ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, konkursach i przeglądach,z  których często wracają z medalami i nagrodami.

Teraz zespół zaśpiewa dla mieszkańców. Już w najbliższy weekend zaplanowano bowiem cztery koncerty kolęd i pastorałek. Pierwszy już w piątek (13.01). O godzinie 18:30 „Mali Gorzowiacy” wystąpią w kościele św. Józefa przy ulicy Brackiej. W sobotę koncert w kościele Pierwszych Męczenników Polskich przy ul. Pluty, od godziny 18:00. Z kolei w niedzielę (15.01) dwa występy. Najpierw o godzinie 12:00 w kościele pw. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej, a o 18:00 w Katedrze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.9 ° C
2.9 °
2.9 °
92 %
2kmh
81 %
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE