niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSzansa na ostatnie pieniądze dla przedsiębiorców z UE

Szansa na ostatnie pieniądze dla przedsiębiorców z UE

Naturalnie ostatnie w mijającej perspektywie budżetowej 2014-2020. Do końca stycznia jest możliwość złożenia wniosku o bony na innowacje. Do konkursu stanąć mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

To doradztwo i pomoc dla małych i średnich firm w zakresie przygotowania innowacyjnych projektów. W ramach tych bonów będzie można sfinansować analizy marketingowe i finansowo-ekonomiczne, strategie rozwoju w kierunku nowoczesnych technologii. W ramach regionalnego programu operacyjnego do podziału jest milion złotych – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 30 grudnia 2022 r. i zakończy 31 stycznia 2023 r. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu: marzec 2023 r. Wzór wniosku o dofinansowanie projektu jest określony przez Operatora bonów i jest zamieszczony na stronie www.innowacje.lubuskie.pl oraz www.lubuskie.pl (w zakładce Dla mieszkańca/Rozwój regionu)

Regionalny bon na innowacje może być udzielany na pokrycie kosztów usługi obejmującej doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa na terytorium Unii Europejskiej, w tym analizy marketingowe, analizy finansowo – ekonomiczne, opracowanie i wdrożenie strategii rozwoju przedsiębiorstwa na podstawie nowych technologii lub innowacyjnych rozwiązań.

Maksymalny poziom dofinansowania kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 85% i pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), z zastrzeżeniem zapisów Regulaminu konkursu.

Całkowita alokacja w konkursie wynosi: 1 000 000 zł (w tym wartość dofinansowania wynosi 850 000 zł).

Grantobiorca może uzyskać dofinansowanie w postaci bonu na innowacje w kwocie do 85.000 zł, tj. 85% wysokości grantu. Kwota ta została określona zgodnie z zapisami regulaminu, jak również w oparciu o rozeznanie w zakresie usług doradczych objętych grantami. Różnica pomiędzy wysokością grantu a wartością bonu – w wysokości min. 50% lub 15% wartości grantu – zapewniona zostanie przez Grantobiorcę i stanowi wkład własny do projektu.

Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi do 100 000,00 zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.4 ° C
26.2 °
24.4 °
32 %
2.7kmh
96 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
19 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE