czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMimo deszczu praca wre. Kolejny etap robót na remontowanych ulicach

Mimo deszczu praca wre. Kolejny etap robót na remontowanych ulicach

W Międzyrzeczu trwają roboty związane z gruntowną przebudową trzech ulic. Chodzi o ul. Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej i Jacka Malczewskiego. Budowlańcom pogoda niestraszna i mimo złych warunków, w tym m.in. opadów deszczu, rozpoczęło się utwardzane dróg i montaż krawężników.

Postęp prac widać gołym okiem. I dobrze, bo istnieje duża szansa, że remonty zakończą się w terminie, czyli już na jesień.

Jak informują urzędnicy, obecnie drogi są korytowane i utwardzane, a w niektórych miejscach rozpoczął się też montaż krawężników. Docelowo nawierzchnie zostaną pokryte asfaltem, pojawią się chodniki, lampy i wpusty kanalizacji deszczowej.

Takie prace były niezbędne, bo mieszkańcy już od dawna narzekali na fatalny stan ulic, które przy opadach deszczu zamieniały się w istne bajora błota, a znajdujące się wszędzie dziury grozi uszkodzeniem auta. Dzięki remontowi mieszkańcy nie będą się już musieli obawiać o swoje samochody. Tym bardziej, że w ostatnim czasie przy ul. Norwida pojawiło się kilkanaście nowych domów, dlatego konieczne było odpowiednie dostosowanie dróg do potrzeb mieszkańców.

Przypomnijmy: pracami zajmuje się firma Burbet. Ich koszt to ponad 4 mln 140 tysięcy złotych, z czego prawie 2,5 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
pochmurnie
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
97 %
2.6kmh
23 %
czw.
23 °
pt.
29 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE