piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Miasto przekaże mieszkania dla lokalnych pracowników

Miasto przekaże mieszkania dla lokalnych pracowników

Władze Gorzowa zdecydowały o przeznaczeniu pewnej puli mieszkań dla lokalnych przedsiębiorców. Po wyremontowaniu będą one mogły zostać udostępnione pracownikom. Wszystko po to, by wspierać lokalny biznes, w tym tworzenie nowych miejsc pracy i utrzymanie obecnych.

Jak przyznają sami urzędnicy to nowatorski projekt wspierania zarówno pracodawców jak i pracowników. O co chodzi?

Miasto wyznaczyło 100 lokali mieszkalnych, zlokalizowanych w Śródmieściu, na Piaskach, os. Słonecznym oraz na Zawarciu, które zostaną przekazane przedsiębiorcom mających swoje firmy na terenie Gorzowa. Lokale te wymagają remontu, który będą musieli przeprowadzić przedsiębiorcy. Następnie, po dokonaniu niezbędnych prac, mieszkania powędrują do pracowników.

Przedsiębiorca sam zdecyduje, który lokal przejmie do remontu a następnie komu przekaże do zamieszkania. Remont powinien zostać przeprowadzony w ciągu 3 miesięcy – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Przedsiębiorcy otrzymają zwrot nakładów poniesionych za remont w postaci zwolnienia z opłat czynszowych. Wybrane mieszkania będą do dyspozycji pracodawców przez 10 lat. W tym czasie będą oni decydowali o tym, kto i na jakich zasadach będzie zamieszkiwał dany lokal.

Lista mieszkań dostępna jest w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej oraz w Wydziale Obsługi Inwestora i Biznesu Urzędu Miasta. Po zapoznaniu się z listą i wybraniu mieszkań przedsiębiorca powinien złożyć odpowiedni wniosek do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej lub Wydziału Spraw Społecznych UM. Sama procedura przyznania mieszkania powinna potrwać maksymalnie 30 dni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
18 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE