wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Szczepienia dla Ukraińców

Szczepienia dla Ukraińców

Uchodźcy z Ukrainy, którzy trafili do Gorzowa, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko Covid-19. Organizuje je gorzowski szpital oraz Urząd Marszałkowski.

Według informacji, od początku wybuchu wojny (24.03) Ukrainę opuściło ponad 4 miliony osób, większość z nich tymczasowo zostało w Polsce. Uchodźcy trafiają także do Gorzowa, gdzie nocleg znajdują w prywatnych domach lub specjalnie przygotowanych przez miasto miejscach. Mają zapewnione jedzenie oraz podstawowe środki higieniczne czy odzież. Ale urzędnicy zadbali także o to, aby każda z takich osób miała też dostęp do szczepień przeciwko Covid-19.

Przypomnijmy: pandemia koronawirusa wciąż trwa, eksperci zachęcają wszystkich do szczepień, bo to jedyny możliwy sposób na wytworzenie zbiorowej odporności i wygranie z wirusem. Covid-19 jest groźny dla zdrowia i życia zarówno dorosłych jak i dzieci. Nawet jeśli ktoś przechodzi go bezobjawowo może zarazić inne osoby, które nie poradzą sobie z chorobą tak łatwo. Dlatego szczepienia są tak istotne dla całego świata.

Uchodźcy z Ukrainy mogą więc skorzystać z bezpłatnych szczepień. W każdy poniedziałek, wtorek i czwartek dostępne są one w gorzowskim szpitalu przy ulicy Walczaka 42 (pawilon 8). Zainteresowani mogą się zgłaszać w godzinach od 7:30 do 14:00. Z kolei w dwie pierwsze soboty kwietnia na szczepienie zaprasza Biuro Zamiejscowe Urzędu Marszałkowskiego, mieszczące się przy ulicy Mościckiego 6. Drugiego kwietnia w godzinach od 10:00 do 15:00 zgłosić się mogą osoby dorosłe, z koeli dziewiątego kwietnia, w tych samych godzinach, zaplanowano szczepienia dzieci i młodzieży.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE