czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Tajemnice Gorzowa ukryte pod ziemią. Wystawa w Muzeum Lubuskim

Tajemnice Gorzowa ukryte pod ziemią. Wystawa w Muzeum Lubuskim

W gorzowskim Spichlerzu otworzono wystawę składającą się z cennych pod względem historycznym przedmiotów, które znaleziono w mieście w trakcie różnego rodzaju prac budowlanych, wykopalisk i remontów. Ekspozycję można oglądać do 19. marca.

Muzealną wystawę zatytułowano: „Kolejny wiek z archeologią. Badania archeologiczne w XXI wieku na terenie Gorzowa Wielkopolskiego”. Można tam zobaczyć nie tylko interesujące przedmioty, pochodzące z różnych okresów czasowych, ale także sam przebieg prac archeologicznych.

„Wystawa stanowi prezentację wstępnych wyników badań zarówno terenowych, jak i specjalistycznych, oraz zabytków po ich konserwacji. Uzupełnieniem wystawy są fotogramy przedstawiające przebieg prac budowlanych i archeologicznych, co ukazuje znaczenie inwestycji budowlanych w odkrywaniu i poznawaniu dziejów Gorzowa – zarówno tych starszych, jak i młodszych, aż po czasy współczesne” informuje Muzeum Lubuskie.

Na wystawie można zobaczyć m.in. naczynia i inne przedmioty codziennego użytku, monety, butelki, talizmany czy ozdoby i dekoracje.

Wystawa do obejrzenia w Spichlerzu przy ulicy Fabrycznej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
32 %
2.4kmh
16 %
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE