wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Tir z kocami, maskami czy środkami medycznymi wyjechał do Iwano-Frankowska

Tir z kocami, maskami czy środkami medycznymi wyjechał do Iwano-Frankowska

Dzisiaj rano (02.03) kolejny tir zapakowany po brzegi wyruszył w stronę Ukrainy. Tym razem dary przygotował gorzowski szpital i Samorząd Województwa Lubuskiego.

Tir ma dotrzeć bezpośrednio do szpitala w Iwano-Frankowsku na Ukrainie. Został zapakowany już wczoraj, a dzisiaj rano wyruszył w drogę mając na swoim pokładzie niezbędne środki medyczne i środki ochrony osobistej. Wśród nich: 1100 koców ogrzewających, 20 000 masek chirurgicznych, 4700 fartuchów chirurgicznych, 1000 aparatów do przetaczania krwi, aparaty USG, tysiące sztuk strzykawek, rękawiczek diagnostycznych, wenflonów, igieł, bandaży, opatrunków samoprzylepnych, plastrów, opakowań ligniny i gazy.

Zakupy zostały sfinansowane przez Samorząd Województwa Lubuskiego, który wyłożył na ten cel 150 tysięcy złotych oraz przez gorzowski szpital, który dołożył 50 tysięcy złotych i zajął się kwestiami logistycznymi. Transportem (na swój koszt) zajęła się natomiast firma Maszoński Logistics.

Z kolei wczoraj po godzinie 22:00 na Ukrainę wyjechał inny tir, zapakowany datkami od mieszkańców. Potrzebne tam były środki medyczne i militaria, bo auto spróbuje dojechać bezpośrednio do Kijowa, gdzie toczą się ciężkie walki. Gorzowianie nie zawiedli i auto było wypełnione w całości.

Każdy kto chce pomóc wciąż może przynosić niezbędne rzeczy. Na tę chwilę najbardziej potrzebne są właśnie leki, środki medyczne, koce, power banki czy militaria (czyli ubrania ochronne, hełmy, rękawiczki, itp.). To wszystko można przynosić w wyznaczone punkty (o których pisaliśmy TUTAJ).

To już siódmy dzień wojny. 24. lutego Rosja zaatakowała Ukrainę, która wciąż walczy o swoją wolność stawiają dzielny opór najeźdźcom. Największe walki toczą się obecnie w Charkowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady śniegu
1 ° C
1 °
1 °
82 %
4kmh
92 %
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
17 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE