poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.To już pewne. Bartosz Zmarzlik odchodzi ze Stali Gorzów

To już pewne. Bartosz Zmarzlik odchodzi ze Stali Gorzów

Możemy już oficjalnie poinformować, że w przyszłym sezonie lider Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik nie będzie reprezentował żółto-niebieskich barw. Dzisiaj (25.07) klub potwierdził tą wiadomość wydając specjalne oświadczenie.

O tym, że Zmarzlik prawdopodobnie opuści szeregi Stali informowaliśmy już w niedzielę. I nawet jeśli kibice mieli jeszcze nadzieję, że okaże się to nieprawdą to niestety nie mamy dobrych wiadomości: żużlowiec odchodzi co potwierdził klub oraz on sam na swoim Faceboowym profilu:

Do 31 października 2022 roku mam ważny kontrakt w Stali Gorzów i mogę Was zapewnić, że wypełnię go do końca z największą starannością i profesjonalizmem. Na dziś pewne jest jednak to, że w sezonie 2023 nie będę zawodnikiem gorzowskiej Stali. Decyzja została podjęta po głębokich przemyśleniach i na pewno nie jest pochopna (…) Nie odchodzę dla pieniędzy. One nigdy nie były najważniejsze w moim życiu. Po tylu wspaniałych latach, w których z dumą nosiłem i noszę nadal żółto-niebieskie barwy, poczułem, że doszedłem do ściany i aby móc iść dalej, osiągać jeszcze więcej, coś muszę zmienić. Kilka osób w komentarzach podawało argument, że na pewno powiem, że muszę się rozwijać i nikogo to nie przekona. Mam nadzieję, że będzie inaczej. Każdy człowiek potrzebuje co jakiś czas kolejnych bodźców, aby iść dalej. Stojąc w miejscu, cofamy się, a ja nie chcę się cofać. Chcę spróbować czegoś innego, chcę mieć poczucie, że zrobiłem w życiu wystarczająco dużo, by nie zawieść samego siebie” napisał Bartosz Zmarzlik.

Żużlowiec podziękował też zarządowi oraz kibicom, którzy wspierali go przez całe jedenaście lat gdy jeździł dla Gorzowa.

Oświadczenie klubu Stal Gorzów w tej sprawie również pojawiło się na Facebookowym profilu. Prezes Stali Waldemar Sadowski przyznał, że chce uciąć spekulacje dotyczące tego kto zostaje, a kto odchodzi z klubu:

„Miesiąc temu, w bardzo trudnych okolicznościach, przejąłem kierowanie Stalą Gorzów i dochodzą do nas informacje, że całkiem nieźle sobie poradziliśmy w tamtym ciężkim dla całego gorzowskiego żużla momencie.

Niestety niektóre decyzje, na które nie miałem wpływu, zapadły zdecydowanie wcześniej, tak jak przemyślenia i decyzja Bartosza Zmarzlika na temat swojej przyszłości nie związanej już ze Stalą Gorzów. Mimo usilnych moich prób i prób wielu przychylnych osób, podjętych wcześniej decyzji Naszego Kapitana nie udało się zmienić.

Pragnę zapewnić, że wszystkie te rozmowy przebiegały w atmosferze pełnego zrozumienia i szacunku do każdej ze stron i za to wszystkim zawodnikom dziękuję. Bartkowi życzę do końca sezonu samych kompletów w Stali Gorzów, zdobycia trzeciego tytułu mistrza świata i bezpiecznej jazdy” przyznał prezes Waldemar Sadowski.

Na razie nie ma oficjalnej informacji na temat tego do jakiego klubu przeniesie się Zmarzlik. Według regulaminu w trakcie trwania kontraktu zawodnicy nie mogą toczyć rozmów transferowych z innymi klubami. Ale… to tylko teoria, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Według naszych, nieoficjalnych na razie informacji, Bartosz Zmarzlik od przyszłego sezonu będzie jeździł dla Motoru Lublin.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.2 ° C
18.2 °
18.2 °
73 %
1.3kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE