niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMost podnoszą, ale Zefir pod nim już nie popłynie

Most podnoszą, ale Zefir pod nim już nie popłynie

Statek Zefir w przeszłości wielokrotnie przepływał pod mostem w Krośnie Odrzańskim. Pod podniesioną przeprawą już nie przepłynie. Został wydzierżawiony.

Obecnie w Krośnie Odrzańskim trwają prace związane z podniesieniem zabytkowego mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim, co ma w przyszłości zwiększyć żeglowność na tym odcinku. Kłopot w tym, że obecnie Odra nie ma jakiejkolwiek żeglowności. Dlatego sześć samorządów województwa lubuskiego, które są współwłaścicielami Zefira, podjęły decyzję o sprzedaży statku.

W tym roku Odra w okresie letnim ma tak niski poziom, że w Lubuskiem praktycznie nie kursują promy, którymi można przeprawić się na drugi brzeg rzeki, a co dopiero mówić o statkach turystycznych.

” – Zefir był świetnym elementem promocyjnym nie tylko gminy Krosno Odrzańskie, ale wszystkich samorządów, które brały udział w projekcie – mówił burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula w rozmowie z Krośnieńskimi Wydarzeniami. – Był też świetnym elementem turystyki rzecznej na Odrze i nie może teraz stać na mieliźnie. Podpisaliśmy więc umowę dzierżawy na Zefira, który popłynie w górę rzeki. Będzie operował na pływalnej części Odry, za Wrocławiem. Dla nas jest istotne, aby współwłaściciele statku, w tym również gmina Krosno Odrzańskie, nie ponosili kosztów utrzymania Zefira, kiedy ten tylko stoi w porcie.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
17.7 ° C
17.7 °
17.1 °
66 %
1.3kmh
55 %
niedz.
27 °
pon.
29 °
wt.
28 °
śr.
28 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE