niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMost podnoszą, ale Zefir pod nim już nie popłynie

Most podnoszą, ale Zefir pod nim już nie popłynie

Statek Zefir w przeszłości wielokrotnie przepływał pod mostem w Krośnie Odrzańskim. Pod podniesioną przeprawą już nie przepłynie. Został wydzierżawiony.

Obecnie w Krośnie Odrzańskim trwają prace związane z podniesieniem zabytkowego mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim, co ma w przyszłości zwiększyć żeglowność na tym odcinku. Kłopot w tym, że obecnie Odra nie ma jakiejkolwiek żeglowności. Dlatego sześć samorządów województwa lubuskiego, które są współwłaścicielami Zefira, podjęły decyzję o sprzedaży statku.

W tym roku Odra w okresie letnim ma tak niski poziom, że w Lubuskiem praktycznie nie kursują promy, którymi można przeprawić się na drugi brzeg rzeki, a co dopiero mówić o statkach turystycznych.

” – Zefir był świetnym elementem promocyjnym nie tylko gminy Krosno Odrzańskie, ale wszystkich samorządów, które brały udział w projekcie – mówił burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula w rozmowie z Krośnieńskimi Wydarzeniami. – Był też świetnym elementem turystyki rzecznej na Odrze i nie może teraz stać na mieliźnie. Podpisaliśmy więc umowę dzierżawy na Zefira, który popłynie w górę rzeki. Będzie operował na pływalnej części Odry, za Wrocławiem. Dla nas jest istotne, aby współwłaściciele statku, w tym również gmina Krosno Odrzańskie, nie ponosili kosztów utrzymania Zefira, kiedy ten tylko stoi w porcie.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
6.6 ° C
6.6 °
3.8 °
80 %
5.2kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
5 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE