niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Tragiczna wiadomość. Zmarł dziekan gorzowskiego AWF-u

Tragiczna wiadomość. Zmarł dziekan gorzowskiego AWF-u

W czwartek (13.04) rano w miejscu pracy zmarł Piotr Żurek, dziekan gorzowskiego AWF-u. Mężczyzna miał 55 lat.

Na takie informacje nigdy nie jest się gotowym. Piotr Żurek, wykładowca i od trzech lat dziekan gorzowskiego AWF-u, zmarł nagle w trakcie wykonywania obowiązków na uczelni.

To wielka strata dla całego środowiska akademickiego i nie tylko. Piotr Żurek był działaczem, trenerem i akredytowanym wykładowcą. Ukończył AWF i pozostał na uczelni, by prowadzić tam zajęcia. W 2005 roku uzyskał doktorat, w 2016 roku habilitację, a w 2021 roku stanowisko profesora AWF Poznań.

Na WAF-ie prowadził zajęcia z zakresu biomechaniki, biomechaniki sportu i specjalizacji instruktorskiej tenisa. Opublikował ponad 120 prac naukowych.

„Był miłośnikiem sportu, wzorowym wychowawcą i pedagogiem, działaczem, trenerem i akredytowanym wykładowcą. Jego zainteresowania badawcze dotyczyły teorii treningu sportowego, fizjologii wysiłku sportowego, biomechaniki i teorii sportu oraz treningu zdrowotnego. Przez wiele lat był czynnym wolontariuszem i instruktorem pierwszej pomocy przedmedycznej” czytamy na Facebookowym profilu ZWKF Gorzów – filia AWF Poznań.

Pogrzeb Piotra Żurka odbędzie się w sobotę o godzinie 13:00 w Żninie na cmentarzu komunalnym przy ul. 700-lecia.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
53 %
4.6kmh
100 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE