czwartek, 20 czerwca, 2024

Muzyczny raj w Lubuskiem

Międzynarodowy festiwal muzyki dawnej „Muzyka w Raju” na Ziemi Lubuskiej odbywa się od 2003 r. Dwadzieścia lat to wystarczający czas, by festiwal zyskał sławę i zainteresowanie w skali kraju i Europy a artyści i wykonawcy przyjeżdżają z całego Świata.

Samorząd województwa lubuskiego od lat jest partnerem festiwalu. Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”, a dyrektorem prezes fundacji Cezary Zych. Nazwa „Muzyka w Raju” pochodzi od historycznej i również obecnie powszechnie używanej nazwy zespołu klasztoru i kościoła – Paradyż Paradisus Sanctae Mariae (Raj Matki Bożej). Festiwal prezentuje repertuar muzyki średniowiecznej, renesansowej i późno barokowej. Dziś nastąpiło podpisanie umowy na wsparcie wydarzenia na kwotę 250 tys. zł.

fot. Marek Pych / Lubuskie.pl

Umowy, które podpisujemy są wyraźnym dowodem na to, w jaki sposób realizujemy naszą politykę w zakresie kultury i sfery społecznej. Festiwal „Muzyka w Raju” pokazuje, że lubuskie jest chyba najbliżej raju – mówiła marszałkini Elżbieta Anna PolakDoceniamy bardzo nas festiwal i cieszymy się, że w dalszym ciągu będziemy jako region lubuski gospodarzem wydarzenia – dodaje.

W tym roku festiwal odbędzie się między 4 a 20 sierpnia. Po raz pierwszy koncerty odbędą się w Zielonej Górze a dokładnie w sali kolumnowej i po raz pierwszy poza Paradyżem. Powodem jest remont pocysterskiego klasztoru, w którym odbywały się koncerty. To będą m.in. Zabór, Żagań, Świebodzin, Międzyrzecz, Letnica, Gorzów i Zielona Góra.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za to, że będziemy mogli kontynuować naszą współpracę. Ta współpraca niewątpliwie odegrała dużą rolę w kształtowaniu rozwoju festiwali i jego formuły. Obecnie koncerty wędrują od 2019 roku po całym województwie -zauważył Cezary Zych.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
13.9 ° C
13.9 °
12.9 °
98 %
2.2kmh
49 %
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE