sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Trwają prace wykończeniowe. CEZiB ma być gotowy do końca kwietnia

Trwają prace wykończeniowe. CEZiB ma być gotowy do końca kwietnia

W budynkach poszpitalnych przy ulicy Warszawskiej praca idzie pełną parą. Gotowy jest już budynek hali sportowej, wykonano większość prac w budynku warsztatów oraz w zakresie zagospodarowania terenu i infrastruktury technicznej. Wciąż jednak nie wiadomo co z budynkiem B, tzw. „żółtym”.  

Zakres prac związanych z budową Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu był dość szeroki, ponieważ docelowo będzie to szkoła, która pomieści prawie tysiąc uczniów, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnych i dobrze wyposażonych pracowni i warsztatów.

Obecnie gotowa jest już między innymi kanalizacja deszczowa. Zakończono też prace związane z budynkiem hali sportowej – podłączono ją do ogrzewania, wykonano próby i rozruchy, a teraz wykonawca robót czeka na odbiór przez Państwową Straż Pożarną, Sanepid i Nadzór Budowlany.

Praktycznie gotowe są już także pomieszczenia warsztatowe. Roboty toczą się jeszcze w zakresie warsztatów samochodowych, gdzie wciąż trwają się prace wykończeniowe i te związane z podłączeniem obiektu do ogrzewania i instalacji.

Podobnie jest w zakresie wykonania infrastruktury technicznej, w tym kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i teletechnicznej czy oświetlenia. Tutaj wszystko jest już gotowe, toczą się jedynie roboty dotyczące małej architektury.

Trwa już także doposażenie wszystkich obiektów pod potrzeby uczniów. W pracowni malarskiej, spawalniczej i budowlanej wyposażenie zostanie odebrane w przyszłym tygodniu.

Nieco zamieszania dla postępu robót wprowadził budynek „B”. Przypomnijmy, budynki A, B i C miały zostać przeznaczone na cele dydaktyczne. Okazało się jednak, że  budynek B jest w tak złym stanie technicznym, że wstrzymano tam prace. Na razie nie ma jeszcze ostatecznej decyzji co do dalszego losu tego budynku. Ze względu na to, że podlega on ochronie konserwatorskiej konieczne jest skonsultowanie się z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Mając na względzie realizację celów dydaktycznych przez szkołę CEZiB w opracowaniu jest dokumentacja umożliwiająca użytkowanie budynków A i C z pominięciem budynku B, wymaga to dokonania rozwiązań projektowych w zakresie konstrukcyjnym, przeciwpożarowym, sanitarnym, ogrzewania budynku i instalacji wewnętrznych oraz dostępu dla osób niepełnosprawnych – poinformował Wiesław Ciepiela, rzecznik z gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: do Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przeniesione zostaną: Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego. Zostanie tam utworzone także Centrum poradnictwa Zawodowego i Informacji Zawodowej oraz Centrum Współpracy z Pracodawcami i Inwestorami. Koszt zadania to ponad 111 mln złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.8 ° C
0.8 °
-0.1 °
74 %
0.9kmh
72 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE