piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uchodźcy opuścili halę przy Słowiańskiej

Uchodźcy opuścili halę przy Słowiańskiej

Hala, będąca do tej pory schronieniem dla osób, które uciekły z Ukrainy przed wojną jest już pusta. Uchodźcy zostali rozlokowani w innych miejscach.

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, znajdującej się przy ulicy Słowiańskiej w Gorzowie, od marca działał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy. Jednorazowo mogło tam przebywać nawet 150 osób, ale ze względu na to, że w ostatnich dniach było ich tam zaledwie kilkoro to zostali oni przeniesieni do innych miejsc na terenie miasta. Rozlokowano ich między innymi w pensjonatach, hostelach czy hotelach, które mają podpisane umowy z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim.

Ogólnie, przez cały okres działania punktu, przewinęło się przez niego około pół tysiąca uchodźców. Wszyscy mieli zagwarantowane miejsce do spania, koce oraz trzy posiłki dziennie. Oficjalnie punkt wciąż działa, ale jeśli sytuacja się nie zmieni i nie będzie wielu potrzebujących schronienia to zostanie on zlikwidowany.

Przypomnijmy: wojna na Ukrainie trwa od 24 lutego. To właśnie wtedy najechali na nią Rosjanie z rozkazu Władimira Putina. Od tamtej pory Ukraińcy, którzy pozostali na miejscu dzielnie bronią swojej wolności. Osoby, które uciekły przed wojną w większości znalazły azyl właśnie w Polsce. Do miast województwa lubuskiego trafiło ponad 36 tysięcy Ukraińców, bo właśnie tyle wydano numerów PESEL.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
54 %
1.8kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE