wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uchodźcy z Ukrainy posprzątali gorzowski park

Uchodźcy z Ukrainy posprzątali gorzowski park

To inicjatywa samych Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w Gorzowie. Wraz z wolontariuszami i pracownikami urzędu miasta posprzątali w piątek (06.05) Park Słowiański.

W akcji sprzątania wzięło udział kilkudziesięciu uchodźców, głównie tych, którzy zostali ulokowani w hali przy ulicy Słowiańskiej. Wszystko po to, by okazać wdzięczność za przyjęcie ich pod opiekę.

Ukraińcy, wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli wiec na park, by usunąć wszystkie zalegające tam śmieci. A było ich naprawdę sporo, od niedopałków po papierosach, przez plastikowe opakowania aż po szklane butelki. Na szczęście pogoda dopisała, ciepła aura i słońce na niebie sprzyjało przebywaniu na swieżym powietrzu. Warto więc było połączyć przyjemne z pożytecznym. Dlatego tez po akcji sprzątania odbyło się integracyjne ognisko.

Przypomnijmy: Gorzów, tak jak wiele innych miast w Polsce, przyjął do siebie uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. To głównie kobiety i dzieci, ponieważ mężczyźni zostali, by bronić kraju. Wojna trwa od 24. lutego. To właśnie wtedy wojska rosyjskie z rozkazu Władimira Putina zaatakowały Ukrainę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE