poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uciążliwi i niebezpieczni sąsiedzi do eksmisji

Uciążliwi i niebezpieczni sąsiedzi do eksmisji

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie zdecydował o eksmisji 11 najemców, którzy swoim zachowaniem stwarzali problemy i zagrożenie dla innych lokatorów. Eksmisje zostaną przeprowadzone do końca października.

Najemcy muszą się wynieść z dotychczasowego lokum na podstawie wyroków eksmisyjnych bez przyznanego prawa do lokalu socjalnego. Gorzowski ZGM już od 2012 roku realizuje taką formę eksmisji zlecając jej przeprowadzenie firmie zewnętrznej.

Tym razem z dotychczasowych mieszkań musi się wynieść 11 lokatorów, którzy przez swoje działania byli uciążliwi lub niebezpieczni dla pozostałych sąsiadów.

– Zmieniło się nastawienie sąsiadów wobec tych, którzy nie płacą czynszu lub dewastują mieszkania jak i wspólne otoczenie. Jeszcze kilka lat temu sąsiedzi takich ludzi otaczali ochroną, teraz wręcz się domagają, aby ich wyprowadzać ze wspólnot – przyznał Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Umowa z firmą, która dokona eksmisji została już podpisana. W ramach swoich działań wykonawca zapewni lokale tymczasowe, odpowiednią ilość pojazdów do przewozu eksmitowanych osób wraz z ich dobytkiem, komornika odpowiedzialnego za przeprowadzenie czynności, służby medyczne oraz techniczne do zabezpieczenia przejętych mieszkań.   

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zachęca wszystkich mieszkańców mających zaległości płatnicze
do skontaktowania się z administracją mieszkaniową i poczynienia uzgodnień, które pozwolą na uniknięcie postępowań egzekucyjnych –
przekazał Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: zadłużenia w miejskich lokalach komunalnych sięgają prawie 65 mln złotych. Dłużnicy, w ramach Programu Świadczeń Wzajemnych, mogą odpracować swój dług uzgadniając formę oraz zakres owej pracy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
69 %
1.5kmh
98 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
26 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE