środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGubinPolicjanci z Gubina zatrzymali dwóch paserów. Rozbierali auto skradzione w Niemczech

Policjanci z Gubina zatrzymali dwóch paserów. Rozbierali auto skradzione w Niemczech

Policjanci z Gubina zatrzymali dwóch paserów. Jeden z nich demontował kradzione w Niemczech Audi A5. Drugi dodatkowo uprawiał krzewy konopi.

W środę (7 września) do kryminalnych z gubińskiego komisariatu dotarła, poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, informacja o pojeździe marki Audi A5, którego kradzież zgłoszono na terenie Niemiec. Jak wynikało z ustaleń, samochód wartości ponad 155 tysięcy złotych miał znajdować się na terenie Gubina.

Początkowo informacja nie potwierdzała się, jednakże po kilku godzinach zaangażowanie funkcjonariuszy w odnalezienie auta przyniosło efekty. Policjanci po wejściu na teren posesji, w budynku warsztatowym zastali mężczyznę w trakcie demontażu kradzionego pojazdu. Po chwili do garażu wszedł drugi mężczyzna. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo–śledczą, wraz technikiem kryminalistyki, który zabezpieczał ślady. Ponadto kryminalni w toku dalszych czynności w miejscu zamieszkania jednego z nich, ujawnili uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, które zabezpieczyli.

Podczas przesłuchania, 39 i 40-latek usłyszeli zarzut paserstwa, a starszy z nich dodatkowo uprawę krzewów. Wobec zatrzymanych Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim złożył do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 39-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za zarzucany czyn grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast za nielegalną uprawę konopi ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 3.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
4.3 ° C
4.6 °
3.9 °
80 %
7kmh
100 %
śr.
5 °
czw.
5 °
pt.
7 °
sob.
4 °
niedz.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE