poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieRuszyły prace remontowe w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej

Ruszyły prace remontowe w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej

Podpisana została umowa na remont kościoła św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. To oznacza, że wkrótce udostępniona zostanie wieża kościoła dla turystów.

Remont kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim – wraz z naprawami wieży oraz udostępnienie jej dla turystów – ta inwestycja była pierwotnie wpisana w wielki projekt pn. „Piastowskie dziedzictwo św. Jadwigi Śląskiej”, na który Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim pozyskał 15 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury.

Koszty zadań wpisanych w projekt poszły znacząco do góry i pieniędzy było zwyczajnie za mało, aby zrealizować inwestycje. Udało się pozyskać alternatywne źródło dofinansowania na remont kościoła.

– To już osobny projekt, finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 – informuje naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim, Anna Januszkiewicz.

W ramach tego projektu mają zostać wyremontowane schody prowadzące na szczyt wieży kościoła, a także modernizacja tego miejsca i dostosowanie jej do potrzeb turystów. Ponadto mury kościoła zostaną zabezpieczone przed wilgocią, a także odtworzona zostanie droga procesyjna. Na początku września UM w Krośnie Odrzańskim podpisał umowę z wykonawcą.

Prace wykonuje firma Goplan Art. Za zadanie krośnieński urząd zapłaci ok. 4 mln 400 tys. zł, ale 85 proc. kosztów zostanie pokryte z dofinansowania. Remont ma potrwać do końca października 2023 roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
13.5 ° C
13.8 °
12.8 °
54 %
2.6kmh
89 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
10 °
czw.
11 °
pt.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE