wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ukraińskie dzieci mogą się uczyć w Gorzowie

Ukraińskie dzieci mogą się uczyć w Gorzowie

Urzędnicy przygotowali ofertę zajęć edukacyjnych dla dzieci, które uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy. Każdy kto będzie chciał kontynuować naukę rozpoczętą już w swoim kraju będzie miał ku temu możliwości.

Ukraińskie dzieci mogą się ubiegać o przyjęcie do gorzowskich szkół. O takim przyjęciu każdorazowo będzie decydował dyrektor placówki biorąc pod uwagę dokumenty z ukraińskiej szkoły (o ile rodzice/opiekunowie je posiadają) albo na podstawie ustnego oświadczenia rodziców lub opiekunów o tym ile lat edukacji dziecko ma już za sobą.

Można też poprosić dyrektora szkoły o przyjęcie do niższej klasy niż wynika to z sumy ukończonych lat nauki szkolnej – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik z gorzowskiego magistratu.

Dotyczy to dzieci znających język polski w takim stopniu, by mogły swobodnie uczestniczyć w zajęciach.

Gorzowski Wydział Edukacji ma również rozwiązanie dla tych, którzy języka polskiego nie znają. W Szkole Podstawowej nr 6 już od 14. marca uruchomione zostaną zajęcia w oddziałach przygotowawczych. Dotyczy to klas I-II, IV-VI i VII-VIII. Dla starszych uczniów (czyli licealne klasy I-II) również powstanie oddział przygotowawczy, będzie się on mieścił w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

W przypadku chęci skorzystania z oferty edukacyjnej należy się kontaktować z odpowiednią szkołą lub z gorzowskim Wydziałem Edukacji, który znajduje się przy ulicy Okólnej 2. Wydział Edukacji zajmuje się także koordynowaniem przyjęć dzieci uchodźców do przedszkoli.

Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gwiaździsta 14, telefon: 95 720 27 15
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, ul. Czereśniowa 4e, telefon: 95 7320 309
Wydział Edukacji, ul. Okólna 2, telefon:  95 73 55 778, 695 308 306

Przypomnijmy: wojna na Ukrainie trwa już dwunasty dzień. 24. lutego Rosjanie, z rozkazu Władimira Putina, zaatakowali Ukrainę. Od tamtej pory trwają zacięte i coraz brutalniejsze walki. Miasta Ukrainy są ostrzeliwane, Rosjanie mierzą do cywilów i niszczą cywilne budynki. Ukraina się jednak nie poddaje i zawzięcie stawia opór.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
97 %
2.4kmh
54 %
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE