sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Policja organizuje spotkania dla uchodźców z Ukrainy

Policja organizuje spotkania dla uchodźców z Ukrainy

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie oraz  komendy Miejskiej włączyli się w pomoc osobom, które uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy i organizują specjalne spotkania zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wszystko po to, aby ludzie czuli wsparcie ze strony służb i wiedzieli, że mogą się do nich zgłosić.

Na początek policjanci spotkali się z najmłodszymi. Spędzili z nimi trochę czasu, przekazali kolorowanki i inne materiały profilaktyczne. Wszystko po to, aby choć na chwilę umilić im ten trudny czas.

Kolejne spotkania będą skierowane do osób dorosłych. Uchodźcy z Ukrainy będą mogli się dowiedzieć w jakich sytuacjach można skorzystać z pomocy policji, gdzie należy się zgłaszać i na co trzeba uważać. Bardzo ważnym wątkiem jest między innymi handel ludźmi, ponieważ miliony osób uciekających z ogarniętego wojną kraju są bardzo łatwym celem dla osób zajmujących się tym procederem.

Lubuscy policjanci działają również na granicy. Ich zaangażowanie docenił 9-letni chłopiec, który wraz z mamą przyjechał do Polski ze Lwowa, zostawiając tam ojca, który walczy za kraj. Przebywającym w punkcie rejestracyjnym chłopcem zajęły się funkcjonariuszki z Gorzowa.

– Policjantki otoczyły go swoja opieką, porozmawiały z chłopcem i wskazały jemu oraz jego mamie miejsce gdzie mogą coś zjeść i odpocząć przed dalszą podróżą. 9-latek opowiedział im o tym, że jego tata został na Ukrainie bronić swojego kraju i bardzo się o niego martwi. Po dłuższej rozmowie i udzielonym wsparciu Bogdan poczuł się lepiej, a na jego twarzy pojawił się uśmiech – informuje Karol Florczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W dowód wdzięczności chłopiec przygotował dla funkcjonariuszek laurkę i wręczył ją mówiąc, że chciałby być taki jak one.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
91 %
0.5kmh
100 %
sob.
4 °
niedz.
8 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE