czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczTrwa budowa sali gimnastycznej przy „Jedynce” w Międzyrzeczu

Trwa budowa sali gimnastycznej przy „Jedynce” w Międzyrzeczu

Chodzi o nowoczesną salę sportową z kuchnią i stołówką, która powstaje na zapleczu Szkoły Podstawowej nr 1. Mimo początkowych trudności, związanych między innymi z pogodą, teraz widać, że prace idą pełną parą!

Na tę inwestycję czekają przede wszystkim uczniowie SP nr 1, którzy obecnie korzystają z niewielkiej salki gimnastycznej. Jest to o tyle problematyczne, że kilka lat temu w placówce utworzono oddziały sportowe co wiąże się ze zwiększoną liczbą zajęć wychowania fizycznego. Dlatego nowoczesna sala sportowa jest tutaj niezbędna.

Sala powstaje w miejscu poniemieckiego „baraku” pomiędzy Jedynką a stadionem miejskim. Barak został wyburzony, a już na początku lutego wykonawca ustabilizował grunt i wykopał głęboki na trzy metry dół, który stanowił bazę pod fundamenty. Postęp prac widać gołym okiem, a całość ma być gotowa we wrześniu.

Z kuchni i stołówki, oprócz uczniów SP 1 będą korzystać także uczniowie SP nr 2 oraz uczestnicy imprez sportowych odbywających się na sąsiadującym z budowaną salą stadionie miejskim.

Samymi robotami zajmuje się konsorcjum trzech wielkopolskich firm. Koszt prac to niecałe 6 milionów złotych, przy czym 1 mln 800 tys. zł to dofinansowanie z rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
9 ° C
13.2 °
9 °
65 %
3.2kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
18 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE