poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ulica Chrobrego znów się zazieleni

Ulica Chrobrego znów się zazieleni

Jak informują gorzowscy urzędnicy wzdłuż ulicy Chrobrego ponownie pojawią się ( a raczej już się pojawiają) klony. To specjalna odmiana, która nie będzie zasłaniać ani przeszkadzać mieszkańcom okolicznych budynków.

Trwają już pierwsze prace związane z nasadzeniem drzew na odcinku od Szkoły Muzycznej do skrzyżowania z ulicą Borowskiego. Powoli pojawiają się tam klony, które zastąpią wiśnie japońskie. Istniała koniczność nasadzenia nowego gatunku drzew ze względu na to, że wiśnie w wielu przypadkach nie przyjęły się w tym miejscu lub zostały zdewastowane.

– To specjalna odmiana, której korona będzie tworzyła wrzeciono, czyli będzie się pięła do góry nie czyniąc kolizji z przylegającymi zabudowaniami – informują urzędnicy.

Obecnie jest już kilkadziesiąt nowych drzewek. A same roboty drogowe toczą się teraz głównie w rejonie skrzyżowania ulic Wybickiego, Jagiełły i Chrobrego oraz przy skrzyżowaniu Mieszka I z Roosvelta. Wzdłuż ulic Jagiełły i Wybickiego układane są krawężniki i realizowane są prace wykończeniowe, przede wszystkim brukarskie i zieleniarskie.

Ogólnie przebudowany zostaje 1,5 kilometrowy odcinek drogi na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Roosvelta. Roboty obejmują także torowisko i ciąg dla pieszych. Pracami zajmuje się konsorcjum firm ZUE i FDO.
Więcej informacji odnośnie postępu prac znajdziecie na stronie: www.transport.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.7 ° C
4.7 °
2.1 °
84 %
1.5kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE