niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraMZK wprowadza zmiany, mieszkańcy oburzeni

MZK wprowadza zmiany, mieszkańcy oburzeni

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze poinformował, że przedłuża tzw. „niebieski panel” na wszystkich swoich liniach. Oznacza to, że do 27 lutego będzie kursował tak jak w ferie i wakacje.

W województwie lubuskim kończą się ferie oznacza to, że od 31 stycznia powinien wrócić normalny rozkład jazdy miejskich autobusów zatytułowany „w dni nauki szkolnej”. Niestety jak czytamy na oficjalnej stronie przewoźnika:

– W związku z ogłoszoną decyzją o nauce zdalnej autobusy będą kursowały wg rozkładu jazdy opisanego jako „poniedziałek – piątek w ferie i wakacje” – niebieski panel w rozkładzie jazdy – napisało MZK.

Oznacza to, że z normalnego rozkładu zniknie kilka kursów dziennie na wszystkich trasach. Dla przykładu z linii nr 14 zniknie siedem kursów, a linie nr 17, 38, 39 w ogóle przestanie kursować. Tzw. „niebieski panel” czyli rozkład do kursowania w ferie i wakacje został wprowadzony od stycznia tego roku.

W poście pod informacją MZK czytamy średnio przychylne opinie mieszkańców:

Katarzyna: – Ludzie nie mają pracy zdalnej jak mają dostać się do pracy.

Sylwia: – Czy to jest zart jakiś? Zastanawiam się jak bardzo ograniczona umysłowo osoba tam pracuje. PRZYPOMNE: nie wszystkie dzieci mają naukę zdalna i ludzie również pracują!!!!!!

Agata: – Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze a co z 4 klasistami ? I rodzicami z dziećmi 1-3, którzy dowożą dzieci autobusem ?!

Maciej: – Totalna głupota! Za bilety nie płaci młodzież i dzieci tylko ci co dojeżdżają do pracy więc te autobusy powinny być ułożone pod nich ! Co za głupek siedzi i to wymyśla.

Wypowiedzi mieszkańców zostały przytoczone bez poprawek, usunęliśmy jedynie nazwiska. Dyskusje pod postem MZK znajdziesz TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
słabe opady śniegu
-2.8 ° C
-2.8 °
-3.8 °
46 %
5.5kmh
100 %
niedz.
-2 °
pon.
-2 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE