poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ulica Łukasińskiego dostępna dla ruchu

Ulica Łukasińskiego dostępna dla ruchu

Już od dzisiaj, tj. od środy (10.08) kierowcy będą mogli poruszać się po nowo wybudowanej jezdni ulicy Łukasińskiego. Zostanie ona otwarta około godziny 15:00.

Obecnie trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 wzdłuż ulic Zawackiej, Walczaka i Łukasińskiego. Od dzisiaj zmieni się nieco organizacja ruchu w tamtym rejonie, ponieważ wykonawca przebudowy udostępni dla ruchu ulicę Łukasińskiego.

Jak informują urzędnicy: kierowcy jadący w kierunku ronda Sybiraków u zbiegu ulic Podmiejskiej, Sybiraków i Łukasińskiego będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu.

Z kolei pojazdy poruszające się w przeciwnym kierunku, tj. w stronę Gdańska, będą korzystać ze starej jezdni ulicy Łukasińskiego, na której prowadzone będą prace wymagające zamknięcia lewego pasa ruchu. Prawy pas na całej długości będzie wolny od robót.

Przypomnijmy: początkowo remont miał się zakończyć w marcu, ale wykonawca, firma Budomex, złożył wniosek o przedłużenie tego terminu do listopada. Opóźnienie terminu zakończenia prac tłumaczone jest m.in.. dodatkowymi pracami związanymi z niezinwentaryzowaną infrastrukturą podziemną, absencją pracowników w związku z pandemią COVID 19 oraz pracami ekshumacyjnymi i konserwatorskimi, wynikającymi z odkrycia starego cmentarza w obrębie inwestycji.

Koszt remontu to prawie 74 mln zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
1.6 °
88 %
1.8kmh
100 %
pon.
3 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE