czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Umowa na północną obwodnicę Gorzowa podpisana!

Umowa na północną obwodnicę Gorzowa podpisana!

To już oficjalne: roboty związane z budową północnej obwodnicy miasta mogą się już rozpoczynać. W poniedziałek (12.06) gorzowscy urzędnicy podpisali umowę z wykonawcą – firmą Budimex S.A. Teraz czas na wykonanie projektu, a za rok ruszą roboty budowlane.

Budowa północnej obwodnicy Gorzowa to niezwykle ważna inwestycja dla całego miasta. Dzięki niej uda się skomunikować największe gorzowskiego osiedla, czyli Górczyn i Piaski, a także odciążyć trasę średnicową i stworzyć szybsze połączenie kierunku Gdańsk-Gdynia z węzłem S3 i z terenami inwestycyjnymi.

Wybrany w przetargu wykonawca, czyli firma Budimex S.A. zajmie się kompleksowym przygotowaniem inwestycji, od projektu aż po roboty budowlane.

Budowa Północnej Obwodnicy Gorzowa w przyszłości zmieni miasto. To będą dobre zmiany, które dadzą nowe rozwiązania komunikacyjne. Te z kolei przełożą się na poprawię jakości życia, rozwój technologii oraz powstanie kolejnych miejsc pracy. Podpisanie umowy na budowę Północnej Obwodnicy Gorzowa jest wydarzeniem szczególnym i ważnym. Cieszę się, że Gorzów starał się, by ten proces inwestycyjny mógł ruszyć – powiedziała Elżbieta Rafalska, poseł Parlamentu Europejskiego.

Najpierw jednak wykonawca musi się zająć przygotowaniem projektu i uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń. Ma na to 13 miesięcy, później rozpocznie się budowa, która w pierwszym etapie ma objąć półtorakilometrowy odcinek od ronda Barlineckiego do skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego. Szacuje się, że prace rozpoczną się w listopadzie 2024 roku.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
32 %
2.4kmh
16 %
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE