piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Umowa podpisana. Budowa poradni i internatu może ruszać

Umowa podpisana. Budowa poradni i internatu może ruszać

Gorzowscy urzędnicy podpisali już umowę z firmą GOTECH, która zajmie się budową internatu, nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Centrum Doradztwa Zawodowego. Całość ma być gotowa do końca 2024 roku.

Kompleks powstanie w budynkach poszpitalnych przy ulicy Warszawskiej. W ramach inwestycji wybudowany zostanie internat, który pomieści 83 uczniów. Dodatkowo, oprócz pokojów, będzie też stołówka dla 50 osób, zaplecze kuchenne i niewielka recepcja. Główne wejście zostanie zlokalizowane od strony południowej.

Nowy internat to inwestycja w rozwój, w przyszłość naszego miasta. Wiele ułatwi – zwłaszcza uczniom, którzy dojeżdżają, by uczyć się w Gorzowie. Ci uczniowie, to dla nas ogromny kapitał, dlatego tak ważny jest rozwój oferty edukacyjnej oraz oświatowej infrastruktury.  Przeniesienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej do kompleksu przy ulicy Warszawskiej, też wiele zmieni na plus. Raz – warunki pomocy, wsparcia uczniów będą nieporównywalne – dwa – pomieszczenia, które aktualnie są wykorzystywane na ten cel przy ul. Czereśniowej (w internacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących) będzie można w przyszłości przekształcić w kolejne miejsca pobytu dla uczniów – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa podczas podpisywania umowy z wykonawcą.

Jeśli chodzi o Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, która w tej chwili mieści się przy ulicy Czereśniowej, to dla jej potrzeb zagospodarowany zostanie budynek „D” oraz przylegająca do niego piwnica budynku „C”. Powstaną tam pomieszczenia gospodarcze, techniczne, magazynowe oraz archiwa, natomiast na wyższym piętrze zlokalizowane zostaną sale terapeutyczne, dydaktyczne i biurowe.

– Bardzo się cieszę, że możemy realizować to zadanie w naszym mieście. Jesteśmy lokalną firmą i realizowanie wszelkiego rodzaju zadań na terenie miasta ma dla nas bardzo duże znaczenie. To, z jednej strony, kwestia dzieła budowlanego, a z drugiej duża odpowiedzialność i swego rodzaju presja, bo przecież budujemy dla naszego miasta – powiedział Mariusz Batura, prezes GOTECH Sp. z o.o.

Umowa na to zadanie została podpisana, więc roboty mogą się już rozpoczynać. W pierwszej kolejności wykonawca rozbierze niektóre stare ściany działowe i postawi nowe. Do wymiany pójdą też okna, drzwi i stropy. Konstrukcja poddasza zostanie wzmocniona, a do tego pojawią się nowe tynki, posadzki, sufity oraz niezbędne instalacje (wodno-kanalizacyjna, elektryczna, ciepłej wody, ogrzewania). Prace obejmą także piwnice, gdzie obniżona zostanie posadzka, a w razie potrzeby wzmocniona zostanie konstrukcja fundamentów. Wybudowane zostaną też nowe schody, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Od teraz na wykonanie robót firma GOTECH ma 24 miesiące, co oznacza, ze całość powinna być gotowa pod koniec 2024 roku.

Koszt prac to ponad 42 miliony złotych, z czego prawie 29 milionów to dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE