niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Policjanci patrolują drogi. Trwa długi weekend

Policjanci patrolują drogi. Trwa długi weekend

W związku z obchodami Święta Niepodległości, a co za tym idzie wydłużonym weekendem, na lubuskich drogach pojawiły się dodatkowe patrole policyjne. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących i sprawdzają przestrzeganie przepisów.

Jak co roku, 11. listopada, w większości polskich miast hucznie obchodzone jest Święto Niepodległości. Odbywają się uroczyste przemarsze, biegi czy inne patriotyczne wydarzenia. To z kolei powoduje, że w niektórych miejscach wprowadzone są zmiany w organizacji ruchu. W tym dniu kierowcy powinni więc zachować szczególną uwagę i ostrożność.

– Przemieszczając się zarówno pojazdami jak i pieszo zwracajmy uwagę na sygnały nadawane przez mundurowych, którzy często będą kierować ruchem. Z uwagi na szybko zapadający zmierzch warto wyposażyć się w element odblaskowy. Pieszy korzystający z odblasku jest widoczny z większej odległości co pomaga kierowcy w jago zauważeniu, a co za tym idzie znacznie poprawia jego bezpieczeństwo – przestrzega Karol Florczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W tym roku Święto Niepodległości wypada w piątek, a ze względu na to, że ustawowo jest to dzień wolny od pracy, mieszkańcy mają przed sobą długi weekend. Dlatego też na lubuskich drogach już od czwartkowego wieczoru wprowadzono dodatkowe patrole policyjne. Funkcjonariusze pilnują czy kierowcy poruszają się z prawidłową prędkością i czy stosują się do obowiązujących przepisów.

– Policjanci wykorzystując nieoznakowane pojazdy z widorejstratorami, będą studzić zapał tych najbardziej krewkich kierowców. W ruch pójdą także urządzenia do badania trzeźwości kierujących, tak aby każdy z nas mógł czuć się bezpiecznie – dodaje Karol Florczak.

Mundurowi przypominają także o tym, żeby sprawdzić stan techniczny pojazdu zanim wyruszy się w trasę. Chodzi przede wszystkim o oświetlenie: czy działa, czy jest prawidłowo ustawione, czy nie oślepia innych kierujących. Skontrolować też należy ilość płynów eksploatacyjnych oraz stan opon. I przede wszystkim: nigdy, pod żadnym pozorem, nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu!

Przypomnijmy: 11 listopada obchodzone jest święto odzyskania przez Polskę niepodległości. To właśnie tego dnia 1918 roku, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska ponownie stała się suwerennym państwem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
50 %
5.5kmh
80 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE