poniedziałek, 29 maja, 2023

Niepodległa w Europie

Taka jest nazwa marszu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na który zaprasza Lubuski Komitet Obrony Demokracji wraz z innymi organizacjami. Patronat objęła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Tegoroczne Święto Niepodległości będzie inne niż przez ostatnie lata, bo właśnie jutro mija dokładnie 260 dni od agresji putinowskiej Rosji na Ukrainę – mówi włodarz województwa – Niepodległość, wolność – znaczą teraz dużo więcej, gdy patrzymy na dramatyczne obrazy z wojny tuż za naszą wschodnią granicą! Połączeni miłością do Ojczyzny, prawdziwych wartości i naszych narodowych symboli – biało-czerwonej flagi, orła białego – bądźmy razem pod pomnikiem Bachusa w Zielonej Górze, by następnie przejść w Marszu Niepodległa w Europie na plac Bohaterów – dodała lubuska marszałek.

Marsz Niepodległa w Europie rozpocznie się w piątek, 11 listopada 2022 r. o godz. 13.00 pod pomnikiem Bachusa. Uczestnicy przejdą al. Niepodległości do placu Bohaterów, gdzie pod Pomnikiem Bohaterów złożone zostaną kwiaty. Podczas wydarzenia rozdawane będą flagi narodowe, a także przypinki i kotyliony. Przewidziany jest także symboliczny poczęstunek.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama? e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
15.2 ° C
15.7 °
11.4 °
37 %
3kmh
8 %
pon.
21 °
wt.
20 °
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE