niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uroczysty marsz, wojskowy piknik i biało-czerwony urząd. Święto Niepodległości w Gorzowie

Uroczysty marsz, wojskowy piknik i biało-czerwony urząd. Święto Niepodległości w Gorzowie

W sobotę (11.11) w Gorzowie odbędzie się szereg uroczystości związanych z przypadającym na ten dzień Narodowym Świętem Niepodegłości. Co przygotowano w tym roku?

Narodowe Święto Niepodległości to niezwykle ważne wydarzenie mające na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości, co miało miejsce 11. listopada 1918 roku. Wcześniej, aż przez 123 lata kraj znajdował się pod zaborami.

Z tej okazji w Gorzowie odbędą się oficjalne uroczystości, w których może wziąć udział każdy chętny. Co się będzie działo?

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 12:00 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na Skwerze Wolności. Wtedy też będzie miało miejsce wspólne odśpiewanie hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie o godz. 13:00 w Katedrze odbędzie się msza święta w intencji Polski, a po mszy zaplanowano przemarsz ulicami miasta: spod Katedry na Plac Grunwaldzki. Tam, o godzinie 14:15 odbędą się oficjalne uroczystości – apel z ceremoniałem wojskowym oraz piknik wojskowy. A to oznacza grochówkę, atrakcje dla dzieci i stoiska promocyjne.

W sobotę polski akcent będzie wyraźnie widoczny na budynku urzędu miasta przy Sikorskiego oraz budynku Filharmonii, które w godzinach wieczornych podświetlone zostaną na biało-czerwono.

To nie koniec. Tego dnia odbędzie się także akcja sadzenia drzewek dla dzieci na polu golfowym Zawarcie, parkrun i turniej koszykówki 3×3. Więcej informacji na temat niepodległościowych w Gorzowie znajdziecie na Facebookowym profilu miasta: Gorzów.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
58 %
0.5kmh
62 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
29 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE