niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczNarodowe Święto Niepodległości w Międzyrzeczu. Co się będzie działo?

Narodowe Święto Niepodległości w Międzyrzeczu. Co się będzie działo?

listopada, czyli w sobotę, przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w wielu polskich miastach organizowane są oficjalne uroczystości mające upamiętnić to niezwykle ważne wydarzenia. Obchody zaplanowano także w Międzyrzeczu.

Dokładnie 11.11.1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kraju, dzięki któremu Polacy mogą teraz żyć w wolnym kraju, posługując się swoim językiem.

Aby uczcić tę datę, w Międzyrzeczu odbędzie się szereg oficjalnych uroczystości, do których może dołączyć każdy chętny.

Wszystko rozpoczyna się… już dzisiaj, czyli w piątek (10.11). O godz. 19.00 na placu wokół Ratusza odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod hasłem: “Zaśpiewajmy dla Niepodległej”. przy tej okazji nie zabraknie grochówki, któa rozgrzeje mieszkańców w te, chłodny, jesienny wieczór.

Z kolei w sobotę oficjalne uroczystości. Najpierw, o godzinie 10:30 w kościele pw. Św. Wojciecha przy rynku odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny.

Później, o godz. 11.30 rozpoczną się uroczyste obchody Święta Niepodległości w asyście pocztów sztandarowych, harcerzy i żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. To wszystko na placu przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Na zakończenie, o godzinie 13:00 na stadionie miejskim odbędzie się VII Międzyrzecki Bieg Niepodległości i Mały Międzyrzecki Bieg Niepodległości.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-2.4 °
-2.4 °
94 %
4.3kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE