czwartek, 2 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.W 29 dni dookoła Polski. I to biegiem!

W 29 dni dookoła Polski. I to biegiem!

Grupa biegaczy z Gorzowa już w najbliższa sobotę (02.07) wyruszy w Polskę i w 29 planuje odwiedzić wszystkie miasta wojewódzkie. Wszystko po to, by pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych i można wyjść z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Sama akcja to pomysł Tomasz Manikowskiego, gorzowskiego radnego, społecznika, trzeźwego alkoholika, który od lat pomaga osobom bezdomnym oraz uzależnionym w wyjściu z nałogu i rozpoczęciu nowego życia. Teraz wraz z innymi ludźmi po przejściach, głównie podopiecznymi Fundacji Dogonić Marzenia planuje w 29 dni przebiec całą Polskę. W niespełna miesiąc pokonają więc około 2500 kilometrów.

– Pobiegną, by dać  świadectwo, że można poskładać swoje życie na nowo oraz by promować miasto, które stworzyło im do tego warunki. Z pasji do Gorzowa chcą zmierzyć się ze swoimi słabościami i udowodnić innym, że chcieć to móc! – informuje Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

Biegacze wyruszą z Gorzowa w najbliższą sobotę i udadzą się w stronę Szczecina. Dalej Gdańsk, Białystok, Warszawa, Łódź, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i powrót do Gorzowa. W każdym z tych miast grupa planuje postój i jest gotowa do rozmów z mieszkańcami i opowiedzenia im swojej historii i tego jak udało im się odzyskać swoje życie.

www.um.gorzow.pl

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.6 ° C
0.6 °
0.6 °
81 %
2.6kmh
55 %
czw.
1 °
pt.
6 °
sob.
3 °
niedz.
2 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE