poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.W 29 dni dookoła Polski. I to biegiem!

W 29 dni dookoła Polski. I to biegiem!

Grupa biegaczy z Gorzowa już w najbliższa sobotę (02.07) wyruszy w Polskę i w 29 planuje odwiedzić wszystkie miasta wojewódzkie. Wszystko po to, by pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych i można wyjść z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Sama akcja to pomysł Tomasz Manikowskiego, gorzowskiego radnego, społecznika, trzeźwego alkoholika, który od lat pomaga osobom bezdomnym oraz uzależnionym w wyjściu z nałogu i rozpoczęciu nowego życia. Teraz wraz z innymi ludźmi po przejściach, głównie podopiecznymi Fundacji Dogonić Marzenia planuje w 29 dni przebiec całą Polskę. W niespełna miesiąc pokonają więc około 2500 kilometrów.

– Pobiegną, by dać  świadectwo, że można poskładać swoje życie na nowo oraz by promować miasto, które stworzyło im do tego warunki. Z pasji do Gorzowa chcą zmierzyć się ze swoimi słabościami i udowodnić innym, że chcieć to móc! – informuje Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

Biegacze wyruszą z Gorzowa w najbliższą sobotę i udadzą się w stronę Szczecina. Dalej Gdańsk, Białystok, Warszawa, Łódź, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i powrót do Gorzowa. W każdym z tych miast grupa planuje postój i jest gotowa do rozmów z mieszkańcami i opowiedzenia im swojej historii i tego jak udało im się odzyskać swoje życie.

www.um.gorzow.pl

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
28.9 ° C
28.9 °
28.9 °
30 %
3.8kmh
2 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE