czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościBurza z gradem w weekend. Ostrzeżenia dla Lubuskiego

Burza z gradem w weekend. Ostrzeżenia dla Lubuskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące załamania pogody dla województwa lubuskiego. Możemy w weekend spodziewać się burzy z gradem.

Według najnowszej prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydane zostały dwa ostrzeżenia, które dotyczą całego województwa lubuskiego. Pierwsze to ostrzeżenie pierwszego stopnia, traktujące o burzach z gradem. Według opisu na terenie naszego regionu mogą wystąpić burze z opadami deszczu (20-30 mm, lokalnie do 40 mm) lub porywami wiatru o prędkości 70-90 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje od czwartku – 30 czerwca – do piątku – 1 lipca.

Bardziej możliwe, że burze z gradem wystąpią na początek weekendu. Od piątku – 1 lipca, godz. 7.30 do soboty – 2 lipca, godz. 7.30 obowiązywać będzie ostrzeżenie drugiego stopnia, które dotyczy burz z gradem. Co to oznacza?

Według prognozy na terenie województwa lubuskiego mogą wystąpić burze z opadami deszczu (30-50 mm, lokalnie do 60 mm) lub porywami wiatru o prędkości 90-115 km/h. Podobnie jak przy ostrzeżeniu pierwszego stopnia, lokalnie możliwe są opady gradu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-6.1 ° C
-6.1 °
-9.6 °
45 %
1.5kmh
3 %
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
5 °
niedz.
7 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE