sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.W Lamusie można składać wnioski o pieniądze za przyjęcie uchodźców

W Lamusie można składać wnioski o pieniądze za przyjęcie uchodźców

Wszyscy, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy mogą już składać wnioski o wypłatę świadczenia pieniężnego, które ma (przynajmniej częściowo) pokryć koszty zakwaterowania i wyżywienia. W Gorzowie odpowiednie wnioski przyjmowane są w budynku dawnego Lamusa przy ulicy Sikorskiego 5.

Według decyzji rządu każda osoba, która zdecydowała się pomóc Ukraińcom i zapewniła im miejsce noclegowe może się ubiegać o świadczenie w wysokości 40 zł dziennie na osobę. Pieniądze wypłacane będą przez okres nie dłuższy niż 60 dni. Świadczenie to może być wyższe w przypadku, gdy mieszkańcy przyjęli Ukraińców przed dniem wejścia w życie ustawy (tj. 15. marca), ale o podwyższeniu tej kwoty decyduje każdorazowo wojewoda.

Aby otrzymać pieniądze należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z załącznikami. W Gorzowie dokumenty należy przynosić do budynku dawnego Lamusa tam, gdzie wcześniej działał miejski Punkt Wsparcia Uchodźców.

–  Punkt będzie czynny w godzinach pracy urzędu miasta – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Punkt czynny jest więc w następujących godzinach: w poniedziałki środy i czwartki od 8:00 do 15:30, we wtorki od 8:00 do 16:30 oraz w piątki od 8:00 do 14:30.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
9.4 ° C
9.4 °
9.4 °
72 %
3.6kmh
73 %
sob.
9 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE