niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGrillowanie droższe w tym roku

Grillowanie droższe w tym roku

Sezon na grillowanie można uznać za rozpoczęty. Będziemy jednak musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Głównie przez ceny węgla.

W sklepach znajdziemy już worki z węglem na grilla, czyli węglem drzewnym. I można zauważyć wielki wzrost cen w porównaniu do poprzedniego sezonu grillowego. Jeden mały worek – 2,5 kg – można obecnie kupić za cenę oscylującą w okolicach od 12 do nawet 16 zł! Pod koniec sezonu grillowego, czyli pół roku temu ta cena wynosiła od 7 do 9 zł za ten sam worek.

To nie koniec problemów, ponieważ większość hurtowni w naszym regionie sprowadza węgiel m.in. z Rosji i Ukrainy. A to oznacza, że tego surowca na rynku zwyczajnie brakuje i jego dostępność w sklepach może być ograniczona.

Tyczy się to zresztą praktycznie każdego typu węgla. Wynika to nie tylko z kłopotami z importem surowca zza granicy. – Przez dwa pierwsze tygodnie marca była taka sprzedaż, jak w ciągu całego jednego dobrego miesiąca jesienią – powiedział portalowi WNP.PL szef firmy handlującej węglem z Górnego Śląska. – Ludzie brali dwa razy więcej węgla niż zwykle, jakby miała nadejść jakaś zima stulecia, a przecież wiosna za pasem.

Trudno przewidzieć jakie w najbliższej przyszłości będą ceny węgla, ale na razie nic wskazuje na to, żeby miał tanieć…


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
6.6 ° C
6.6 °
3.8 °
80 %
5.2kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
5 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE