poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Walentynki w Gorzowie! Jak spędzić czas z ukochaną osobą?

Walentynki w Gorzowie! Jak spędzić czas z ukochaną osobą?

Już dzisiaj Święto Zakochanych! 14. lutego to wyjątkowy czas, który tradycyjnie możemy (a nawet powinniśmy) poświęcić najbliższej osobie. Można wybrać się na spacer, do kina czy na romantyczną kolację. Ważne, aby być razem!

Mimo, że Walentynki znane są już od średniowiecza to w Polsce zyskały popularność dopiero  w latach 90. XX wieku. Oczywiście, miłość do drugiej osoby powinno się celebrować codziennie jednak dzień 14. lutego jest miłym pretekstem do miłych niespodzianek. Warto więc uczcić tę datę. A w jaki sposób?

Miasto Gorzów po raz kolejny zaprasza do zabawy i rusza w miasto z walentynkowym sercem. Po godzinie 12:00 w centrum pojawi się miłosna ramka, w której każdy chętny będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowo, jak informują urzędnicy, na billboardach w mieście umieszczone zostały miłosne historie gorzowian. Można się dowiedzieć m.in. tego, ze najdłuższe małżeństwo gorzowskiej pary trwało… 75 lat!

Pierwsze małżeństwo w Gorzowie zawarto 9. czerwca 1945 roku. Pan młody miał 29 lat, a pani młoda 21 lat. Najmłodsi małżonkowie mieli 17 lat (pani młoda) i 19 lat (pan młody), a najstarsza para wzięła ślub w wieku 84 lat (pan młody) i 50 lat (pani młoda) – informuje Dariusz Wieczorek z Wydziału Promocji i Informacji gorzowskiego Urzędu Miasta.

A poszukiwanie ramki może być dodatkowym elementem walentynkowego spaceru, na który warto się wybrać z ukochaną osobą. Zwłaszcza, ze dzisiaj pogoda ma być przyjemna, synoptycy zapowiadają słońce i temperatury w granicach 8 stopni. Warto więc przejść się po mieście, zaglądnąć do gorzowskich parków czy przysiąść na chwilę na bulwarowej ławeczce (pamiętajcie jedynie, że dolne bulwary są zamknięte ze względu na wysoki stan Warty).

Dobrym pomysłem na spędzenie tego dnia jest też wspólne wyjścia do kina. W kinie Helios i Cinema 3d można dzisiaj obejrzeć takie filmy jak między innymi: „Wyjdź za mnie”, „Miłość jest blisko”, „Krime Story. Love Story”, „Miłość, seks & pandemia” czy „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”.

A po kinie warto wybrać się na wspólną, romantyczną kolację. Jeśli chodzi o wyjście do restauracji to trzeba dzwonić bezpośrednio do wybranego lokalu i pytać o ewentualny wolny stolik, bo większość restauracji przygotowało na dzisiaj specjalne, walentynkowe menu, ale wymagana była wcześniejsza rezerwacja miejsc. Może jednak jeszcze gdzieś się uda! A jeśli nie to warto zakasać rękawy i samodzielnie coś przyrządzić. W końcu top co od serca liczy się najbardziej! A Internet przychodzi z pomocą i oferuje szereg różnych, romantycznych przepisów. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Pamiętajcie jednak, że najważniejsze, aby spędzić ten dzień razem, w spokoju, miłości i szczęściu. I tego życzymy wszystkim zakochanym!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
15.9 ° C
15.9 °
15.9 °
56 %
3kmh
100 %
pon.
21 °
wt.
22 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE