piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ważne zmiany przy Słowiańskiej. Otwarta zostaje pierwsza część ronda

Ważne zmiany przy Słowiańskiej. Otwarta zostaje pierwsza część ronda

Dzisiaj, czyli w poniedziałek (11.12), rozpoczyna sie drugi etap przebudowy skrzyżowania ul. Słowiańskiej i ul. Fredry na skrzyżowanie typu rondo. To oznacza zmiany w organizacji ruchu, na które powinni uważać przede wszystkim kierowcy.

Firma Eurovia, która zajmuje się przebudową, rozpoczyna drugi etpa prac, który realizowany bedzie po stronie „Słowianki”. Chodzi o około 400 metrowy odcinek od wjazdu na teren OSiR-u do istniejącego zjazdu na parkingi „Słowianki”.

Co się zmieni? Organizacja ruchu na Słowiańskiej

Głównym założeniem organizacji ruchu jest utrzymanie ruchu dwukierunkowego na ul. Słowiańskiej. Dlatego też kierowcy jadący od strony ul. Roosvelta kierowani są na jezdnię południową.

Na wysokości prowadzonych robót ruch odbywa się dwukierunkowo, po jezdni południowej ul. Słowiańskiej. Z kolei na wysokości ul. Fredry przejazd poprowadzony został połową ronda, wykonaną w pierwszym etapie prac.

Jednocześnie otwarte zostaje połącznie ul. Słowiańskiej z ul. Fredry w następującym układzie:

  • dla jadących od ronda Słowiańskiego istnieje możliwość skrętu w prawo w ul. Fredry, natomiast jadący od ul. Roosevelta nie mogą wjechać bezpośrenio w ul. Fredru będzie niemożliwy – trzeba zawrócić na rondzie Słowiańskim;
  • wyjazd z ul. Fredry na ul. Słowiańską jest dostępny dla relacji lewo i prawoskrętu;
  • ul. Fredry staje się wlotem podporządkowanym;
  • zawieszone, do odwołania, zostają przejścia dla pieszych przez ul. Słowiańską, w rejonie budowanego ronda (przejścia możliwe są poprzez kładkę dla pieszych nad ul. Słowiańską oraz istniejące przejście dla pieszych przy hali Arena Gorzów).

Dojazd do parkingu Słowianki zostaje zachowany

Jak informują urzędnicy: ważnym elementem jest zapewnienie bezpiecznego dojazdu do parkingu przy obiektach CSR „Słowianka” i hali Arena Gorzów przez cały okres obowiązywania tego etapu.

Na parkingi można więc wjechać z obu kierunków ruchu z ul. Słowiańskiej. Nieco inaczej sprawa wygląda przy wyjeździe, ponieważ ten możliwy jest wyłącznie przez zachodni wyjazd, zlokalizowany w rejonie hali Arena Gorzów. Kierowcy chcący wyjechać z parkingów CSR Słowianka, w kierunku ul. Roosevelta, skierowani zostają na rondo Słowiańskie, gdzie mają możliwość zawrócenia.

Wszystkie prace mają się zakończyć na przełomie maja i czerwca przyszłego roku.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
91 %
0.8kmh
61 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE