piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZmiany w kursowaniu linii autobusowej numer 20

Zmiany w kursowaniu linii autobusowej numer 20

Od wtorku, 12 grudnia, nastąpiły zmiany w kursowaniu linii autobusowej numer 20. Do tej pory mieszkańcy korzystający z tego połączenia mogli dojechać autobusem na lotnisko, a obecnie trasa została skrócona. Z jakiego powodu?

We wtorek, 12 grudnia, rozpoczął się remont ulicy Przylep-Skokowa, która prowadziła do lotniska w Przylepie. W związku z tym droga została zamknięta i nie ma możliwości, aby przejechał nią autobus. Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje, że z tego powodu następują zmiany w kursowaniu autobusów linii numer 20.

Ze względu na remont drogi trasa autobusów została skrócona. Obecnie linią autobusową numer 20 będzie można przejechać z przystanku Dworzec Główny do pętli autobusowej Przylep Działki i z powrotem. Zawieszone zostało również działanie przystanku Przylep Lotnisko. Jak możemy przeczytać z komunikatu MZK, na przystanku Przylep Strażacka autobusy będą zatrzymywały się tylko na przystankach właściwych dla kierunku do i z pętli Przylep Działki.

Mieszkańcy Przylepu dalej będą mogli korzystać z pięciu przystanku za granicami starego miasta Zielona Góra. Są to przystanki: Przylep Rondo, Przylep Osiedlowa, Przylep Strażacka, Przylep Solidarności (przystanek na żądanie) oraz pętla Przylep Działki.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii numer 20 będą obowiązywać do czasu zakończenia remontu drogi Przylep-Sokowa. Mieszkańcy powinni zapoznać się z nowym rozkładem jazdy dostępnym na stronie internetowej rozklad.mzk.zgora.pl, aby zapoznać się ze wszystkimi wprowadzonymi zmianami.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE