piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Widowiskowe zwycięstwo Kangurów na początek rozgrywek II ligi

Widowiskowe zwycięstwo Kangurów na początek rozgrywek II ligi

Na inaugurację drugoligowych zmagań EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów pokonał Sudety Jelenią Górę 75:71. Kibice zgromadzeni w gorzowskiej hali przy mogli liczyć na niesamowite widowisko!

Ten mecz to była prawdziwa walka. Żadna z drużyn ani przez moment nie chciała odpuścić i widać było wyraźnie, że zawodnicy dają z siebie praktycznie wszystko.

Jeśli chodzi o wyniki w poszczególnych kwartach to tu również ekipy „wymieniały się” zwycięstwami. Pierwsza kwarta na korzyść Kangurów, którzy z kolei po drugiej kwarcie schodzili z boiska przegrywając 39:46. Po przerwie gorzowianie wrócili jednak pełni sił i zawzięcie gonili rywali odrabiając straty. Ostatecznie to czwarta kwarta zdecydowała o zwycięstwie zespołu Kangoo Basket.

Wyniki w poszczególnych kwartach:

1. 28:18
  2. 11:28
  3. 23:14
  4. 13:11

Najwięcej punktów po stronie gorzowian zdobył jej kapitan, czyli Konrad Jelski (30 1×3). Tylko nieco mniej Adam Chodkiewicz (26).

Mecz odbył się w hali Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ulicy Warszawskiej. Kolejne spotkanie kangury rozegrają w najbliższą sobotę, tj. 1 października. Wtedy też, na wyjeździe, zmierzą się z ekipą Zetkama Doral Nysa Kłodzko.