wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Więcej drzew w centrum Gorzowa

Więcej drzew w centrum Gorzowa

W związku z przebudową ulic Hawelańskiej i Wełnianego Rynku planowane jest wykonanie nowych nasadzeń. Docelowo w centrum miasta pojawi się 27 drzew. Najpierw jednak trzeba poczekać na zakończenie inwestycji, która jeszcze się nie zaczęła.

Przebudowa Wełnianego Rynku i ulicy Hawelańskiej to nie tylko wymiana nawierzchni. W projekcie, w tym niezbyt rozległym obszarze, zaplanowano nasadzenia aż 27 drzew. To poprawi walory ekologiczne i estetyczne tej części miasta – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Nasadzenia nowych drzew będą się odbywać dwuetapowo. Najpierw pojawi się dziesięć drzew na Wełnianym Rynku, a siedem na ul. Hawelańskiej. Później kolejnych dziesięć zostanie zlokalizowanych na odcinku od Studni Czarownic w stronę ulicy Jagiełły.

Jeśli chodzi o samą modernizację ulic Hawelańskiej i Wełnianego Rynku to w październiku ogłoszony ma zostać przetarg na wykonawcę zadania. W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia, ławki czy stojaki. Będzie nowe odwodnienie, oświetlenie oraz wybudowane zostaną bezpieczne zjazdy dla rowerzystów i wózków. Prace mają potrwać około półtora roku, ale to kiedy się zakończą zależy od tego jak długo potrwa procedura przetargowa.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE