sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Więcej drzew w centrum Gorzowa

Więcej drzew w centrum Gorzowa

W związku z przebudową ulic Hawelańskiej i Wełnianego Rynku planowane jest wykonanie nowych nasadzeń. Docelowo w centrum miasta pojawi się 27 drzew. Najpierw jednak trzeba poczekać na zakończenie inwestycji, która jeszcze się nie zaczęła.

Przebudowa Wełnianego Rynku i ulicy Hawelańskiej to nie tylko wymiana nawierzchni. W projekcie, w tym niezbyt rozległym obszarze, zaplanowano nasadzenia aż 27 drzew. To poprawi walory ekologiczne i estetyczne tej części miasta – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Nasadzenia nowych drzew będą się odbywać dwuetapowo. Najpierw pojawi się dziesięć drzew na Wełnianym Rynku, a siedem na ul. Hawelańskiej. Później kolejnych dziesięć zostanie zlokalizowanych na odcinku od Studni Czarownic w stronę ulicy Jagiełły.

Jeśli chodzi o samą modernizację ulic Hawelańskiej i Wełnianego Rynku to w październiku ogłoszony ma zostać przetarg na wykonawcę zadania. W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia, ławki czy stojaki. Będzie nowe odwodnienie, oświetlenie oraz wybudowane zostaną bezpieczne zjazdy dla rowerzystów i wózków. Prace mają potrwać około półtora roku, ale to kiedy się zakończą zależy od tego jak długo potrwa procedura przetargowa.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.8 ° C
0.8 °
-0.1 °
74 %
0.9kmh
72 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE