piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Więcej drzew w centrum Gorzowa

Więcej drzew w centrum Gorzowa

W związku z przebudową ulic Hawelańskiej i Wełnianego Rynku planowane jest wykonanie nowych nasadzeń. Docelowo w centrum miasta pojawi się 27 drzew. Najpierw jednak trzeba poczekać na zakończenie inwestycji, która jeszcze się nie zaczęła.

Przebudowa Wełnianego Rynku i ulicy Hawelańskiej to nie tylko wymiana nawierzchni. W projekcie, w tym niezbyt rozległym obszarze, zaplanowano nasadzenia aż 27 drzew. To poprawi walory ekologiczne i estetyczne tej części miasta – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Nasadzenia nowych drzew będą się odbywać dwuetapowo. Najpierw pojawi się dziesięć drzew na Wełnianym Rynku, a siedem na ul. Hawelańskiej. Później kolejnych dziesięć zostanie zlokalizowanych na odcinku od Studni Czarownic w stronę ulicy Jagiełły.

Jeśli chodzi o samą modernizację ulic Hawelańskiej i Wełnianego Rynku to w październiku ogłoszony ma zostać przetarg na wykonawcę zadania. W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia, ławki czy stojaki. Będzie nowe odwodnienie, oświetlenie oraz wybudowane zostaną bezpieczne zjazdy dla rowerzystów i wózków. Prace mają potrwać około półtora roku, ale to kiedy się zakończą zależy od tego jak długo potrwa procedura przetargowa.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE