niedziela, 23 czerwca, 2024

Lekcje czas zacząć!

Na dobre wystartował nowy rok szkolny. W Międzyrzeczu naukę rozpoczęło prawie 2,1 tys. uczniów szkół podstawowych.

Mimo, że oficjalna inauguracja roku szkolnego 2022/2023 miała miejsce w czwartek, 1. września, to tak naprawdę dopiero od dzisiaj (05.08) dzieci i młodzież zaczynają kolejną przygodę z nauką. W siedmiu gminnych podstawówkach naukę rozpoczęło 2 099 uczniów, w tym 279 pierwszoklasistów. Ten rok będzie tym bardziej wyjątkowy, że w szkolnych ławkach, obok polskich dzieci zasiedli także uczniowie z Ukrainy, którzy musieli uciekać ze swojego ogarniętego wojną kraju. W Międzyrzeczu do szkół w tym roku poszło 146 Ukraińców.

– Oświata jest dla nas przysłowiowym oczkiem w głowie. Dzieci i młodzież są naszą przyszłością, dlatego nie oszczędzamy na edukacji oraz rozwijaniu ich umiejętności i uzdolnień – zapewnia burmistrz Remigiusz Lorenz – mówił w czwartek Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

W tym roku zarówno na uczniów jak i nauczycieli czeka sporo wyzwań, ponieważ rząd wprowadził kilka zmian w systemie oświaty. Przede wszystkim pojawił się nowy przedmiot: Historia i Teraźniejszość. Reformy dotknęły też przedmiot Edukacja i Bezpieczeństwo tak, aby zawierał więcej elementów przysposobienia obronnego. Będzie m.in. nauka strzelania, składania i rozkładania broni, terenoznawstwo, itp. To nie koniec. Nowe są zasady uzyskania długoterminowego zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego. Od teraz może je wystawić wyłącznie lekarz specjalista, nie jak do tej pory lekarz rodzinny. Zmiany objęły także samych nauczycieli: inne są zasady dotyczące awansu zawodowego i wprowadzono tak zwane ,,godziny czarnkowe”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
19 ° C
19 °
19 °
50 %
5.9kmh
89 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE