niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Więcej kontroli drogowych, sklepy z alkoholem pod lupą

Więcej kontroli drogowych, sklepy z alkoholem pod lupą

Lubuscy policjanci przygotowują się do rozpoczynających się właśnie ferii. Wszystko po to, by mieszkańcy mogli spędzić je bezpiecznie i spokojnie.

Ferie w województwie Lubuskim oficjalnie startują już w poniedziałek, więc mundurowi zapowiadają wzmożone kontrole na drogach. Mundurowi będą sprawdzać m.in. prędkość z jaką poruszają się kierowcy, stan trzeźwości czy stan techniczny pojazdu. Pamiętajmy też, że w tym okresie ruch może być większy niż zazwyczaj. Wszystko dlatego, że wielu mieszkańców chce spędzić wolny czas wypoczywając za miastem, np. wyjeżdżając w góry. Wyruszając w podróż należy więc zachować szczególną uwagę i wyposażyć się w sporą dawkę cierpliwości.

Jak co roku policjanci skupią się także na kontroli autokarów i innych pojazdów, które dowożą dzieci na zimowy wypoczynek. Tutaj skupią się przede wszystkim na sprawdzeniu pojazdu: czy nie ma usterek i czy może bezpiecznie zawieźć najmłodszych do celu. Przypominamy, że każdy może zgłosić się na policję z prośbą o sprawdzenie stanu technicznego autokaru – mogą to zrobić rodzice, opiekunowie czy sam przewoźnik. Wystarczy poinformować mundurowych kiedy autokar wyrusza w drogę, a wtedy przyjadą oni na miejsce i dokonają niezbędnych oględzin. Przypomnijmy: gdyby okazało się, że pojazd nie nadaje się do jazdy przewoźnik jest zobowiązany zapewnić autokar zastępczy.

Ale to nie koniec policyjnych działań. Jak informują: będą również sprawdzać punkty sprzedaży alkoholu tak, by mieć pewność, że nie trafia on w ręce nieletnich. Pod lupą znajdą się też między innymi centra rozrywek.
Przypomnijmy: ferie w Gorzowie rozpoczynają się w poniedziałek (16.01) i potrwają dwa tygodnie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
57 %
6.2kmh
100 %
niedz.
15 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE