piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGubinEuropark w budowie. Do kiedy?

Europark w budowie. Do kiedy?

Po krótkiej przerwie wznowione zostały prace w parku w Gubinie, zlokalizowanym między ulicami Słowackiego, Dąbrowskiego, Obrońców Pokoju i 3 Maja. Realizowany jest projekt „Europark”. Ile jeszcze potrwa ta realizacja?

Pierwotnie park naprzeciwko księgarni (ul. Obrońców Pokoju) miał być dostępny dla mieszkańców i zwiedzających już w zeszłym roku. Rozpoczęcie robót budowlanych planowano w 2020 roku. Ale najpierw długo trwały sprawy związane z dokumentacją. Nawet rozstrzygnięto wtedy przetarg i wybrano wykonawcę, który… ostatecznie nie dopełnił formalności… Przeszkód było więc sporo, ale w końcu prace ruszyły jesienią 2021 roku.

Koszt inwestycji opiewa na ok. 2,5 mln zł, z czego połowa jest pokrywana w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska 2014-2020.

Europark ma być zupełnie nowym miejscem. Pozbyto się starych nasadzeń i mają pojawić się nowe, a między nimi utwardzone ścieżki. Do tego zaplanowano instalację infrastruktury w postaci nowych ławek z USB, lamp, elementów zabawowych dla dzieci oraz śmietników. Wyróżniającym się elementem ma być duża, nowoczesna fontanna z podświetleniem.

Wizualizacja gubińskiego parku po odnowieniu. Robi wrażenie? Fot. Urząd Miasta Gubin

Do kiedy potrwają prace? Wykonawca nie zaliczył do tej pory żadnych opóźnień, o których miałby poinformować Urząd Miasta w Gubinie, a to oznacza, że według umowy powinien zmieścić się w terminie 9 miesięcy od rozpoczęcia prac. To oznacza, że w okolicach czerwca Europark powinien zostać udostępniony dla zwiedzających.

_______

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?

e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?

e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
9 ° C
10.1 °
8.5 °
71 %
4.8kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
11 °
niedz.
11 °
pon.
11 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE