poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wolontariusze do schroniska poszukiwani

Wolontariusze do schroniska poszukiwani

W placówce potrzebnych jest pięć osób, które będą pomagać jako wolontariusze. Chodzi między innymi o wyprowadzanie psów czy szukanie im domów, ale nie tylko! Trzeba też spełnić pewne wymogi.

Schronisko w Gorzowie, znajdujące się przy ulicy Fabrycznej 97, ogłosiło nabór na wolontariuszy. Poszukiwane są przede wszystkim osoby pełnoletnie, które dysponują dużą ilością wolnego czasu.

– Zanim zgłosisz się na wolontariat zastanów się, czy masz odpowiednią ilość wolnego czasu, aby być w stanie pomagać w miarę regularnie. Jeśli nie, pamiętaj, że pomagać można również na inne sposoby, np. udostępniając nasze posty lub zostać „Wirtualnym Opiekunem” – informuje na swojej stronie na Facebooku Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl” Schronisko Azorki w Gorzowie Wlkp.

Poszukiwane są osoby, które są odpowiedzialne i (co oczywiste) kochają zwierzęta. Poza tym wolontariusz powinien być pozytywnie nastawiony do życia, pełen pasji, zaangażowania i pomysłów. Mile widziane jest także doświadczenie w pracy ze zwierzętami chociaż nie jest to warunek konieczny. Warunkiem koniecznym jest natomiast wspomniana wcześniej pełnoletność. Osoby, które chcą się zgłosić do pomocy muszą mieć ukończone 18 lat. Dobrze też, jeżeli osoby zgłaszające się potrafią robić ładne zdjęcia oraz korzystać z programów graficznych (co jest potrzebne np. przy tworzeniu ulotek czy plakatów).

A co należy do zadań wolontariusza? Na początek ogólnie pojęta opieka nad zwierzętami, w tym m.in. wyprowadzanie psów na spacer oraz socjalizowanie i praca z nimi. Oprócz tego wolontariusze zajmują się pomocą w organizowaniu eventów schroniskowych, aktywnym poszukiwaniem domów dla zwierząt oraz wizytami przedadopcyjnymi. Będą pisać posty do Internetu dotyczące psów znajdujących się w placówce i brać udział w schroniskowych akcjach promocyjnych. 

Chętni mogą się zgłaszać wysyłając maila na adres: azylstowarzyszenie@gmail.com o treści: „Proszę o przesłanie formularza zgłoszeniowego na Wolontariat”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.2 ° C
18.2 °
18.2 °
73 %
1.3kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE