sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraJuż dzisiaj rusza rower miejski.

Już dzisiaj rusza rower miejski.

Punktualnie o godz. 12.00 w czwartek (19 maja) rusza kolejna edycja roweru miejskiego. Urząd Miasta Zielona Góra podpisało umowę z firmą Next Bike, która przez najbliższe dwa lata będzie obsługiwać miejskie jednoślady.

– Cieszę się, że możemy działać w Zielonej Górze, bowiem jest to miasto bliskie mojemu sercu. To jest mój region, pochodzę z Lubska i zawsze kibicowałem, żeby szczególnie tutaj dostarczać publiczne rowery – mówił Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike w rozmowie zamieszczonej na profilu Urzędu Miasta.

W 40 stacjach zlokalizowanych na terenie miasta będziemy mieli do dyspozycji 400 rowerów w tym 20 z koszami cargo. Umowa nie przewiduje tandemów. Jak wskazywał prezes Wojtkiewicz zaangażowanie zielonogórzan jest ogromne. W większości miast ilość osób korzystających z systemu to przedział pomiędzy 10-15%. Tymczasem w Zielonej Górze jest to 30%, czyli około 37 tys. ludzi.

W poprzednich latach wiele osób narzekało również na usterki rowerowe. – Usterki są naturalną częścią funkcjonowania takiego systemu. Natomiast my sami widzieliśmy pewne niedociągnięcia i dlatego dokonaliśmy zmiany naszego partnera technicznego w Zielonej Górze. Będziemy z centrali przyglądać się teraz dokładnie sytuacji i wierzę, że będzie lepiej – wyjaśnia Wojtkiewicz. – Apelujemy też do mieszkańców, aby zgłaszali nam usterki, nie jesteśmy w stanie wszystkiego od razu wychwycić – dodaje.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
17.4 ° C
20.6 °
17.4 °
54 %
4.6kmh
71 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
29 °
śr.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE