sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wykłady o zdrowiu, koncerty i wystawy. Tydzień Seniora w Gorzowie

Wykłady o zdrowiu, koncerty i wystawy. Tydzień Seniora w Gorzowie

Miasto przygotowało dla gorzowskich seniorów szereg atrakcji, z których będzie można skorzystać już od najbliższej soboty (01.10). Wszystko w ramach piątej już edycji Gorzowskiego Tygodnia Seniora.

Atrakcje przeznaczone są dla mieszkańców powyżej 60 roku życia. Przez cały tydzień będą oni mogli wziąć udział w różnego rodzaju zabawach, balach i spotkaniach edukacyjnych.

Wszystko rozpoczyna się w sobotę cyklem wykładów i warsztatów pod tytułem „Dbajmy o zdrowie”. Będzie mowa między innymi o maseczkach na dłonie, zdrowej diecie, odporności i kosmetykach. Wykłady rozpoczynają się o godzinie 10:00 i potrwają do 18:00. Odbędą się w Klubie Kultury MCK „Jedynka” przy ulicy Chrobrego – wstęp wolny, ale konieczne są wcześniejsze zapisy, których można dokonać bezpośrednio w klubie.

Niedziela będzie prawdziwie muzyczna! W Amfiteatrze przy ul. Drzymały odbędzie się Inauguracja V Gorzowskiego Tygodnia Seniorów, a podczas niej zaprezentują się seniorskie chóry i zespoły z Gorzowa. To wszystko od godziny 12:00, wstęp wolny.

W poniedziałek (03.10) mieszkańcy będą mogli wziąć udział we mszy świętej rozpoczynającej obchody Tygodnia Seniora (godzina 8:00, kościół przy Brackiej). Z kolei od 10:30 do 12:30 na gorzowskim Kwadracie przy Chrobrego będą zabawy, animacje, pokazy tańca oraz nauka tańca belgijskiego. Udział dla seniorów jest również bezpłatny.

Tego samego dnia odbędzie się też wyjątkowy, hawajski bal! Seniorzy będą mogli się pobawić i potańczyć przy muzyce na żywo – mile widziane są też hawajskie stroje dla uzupełnienia klimatu. Jeśli chodzi o bal to wymagane jest tutaj posiadanie biletu, który można odebrać za darmo w Sali Obsługi Klienta przy ul. Sikorskiego (stanowisko 11). Bilety dostępne są wyłącznie dla osób powyżej 60 roku życia po okazaniu Gorzowskiej Karty Seniora (kartę tę można wyrobić również przy odbiorze biletu). Lepiej się jednak pospieszyć, bo liczba miejsc ograniczona.

Kolejne atrakcje we wtorek (04.10). Wtedy również odbędą się między innymi wykłady na temat zdrowia. Ale nie tylko! Będzie można też skorzystać z symulatora zagrożeń pożarowych i gogli VR. Dodatkowo, na seniorów będą czekać specjaliści m.in. z ZUS-u, Gorzowskiej Rady Seniorów (udzielą porad w zakresie Karty Seniora, Karty ICE, Koperty Życia),  Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komendy Miejskiej Policji. Fachowcy z AWF-u udzielą porad dotyczących zdrowego trybu życia, masaży i fizjoterapii. To wszystko w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w godzinach od 10:00 do 14:30.

Środa upłynie pod znakiem zwiedzania. Wtedy też swoje drzwi dla wszystkich seniorów otworzy Muzeum Lubuskie przy Warszawskiej oraz jego filie (zwiedzanie możliwe w godzinach od 10:00 do 18:00). Na godzinę 11:00 zaplanowano spotkanie z pisarką Haliną Daszkiewicz (Klub Aktywnego Seniora Senior+. WiMBP sala nr 9). Od 11:00 do 13:00 przy ulicy Hawelańskiej dostępna będzie wystawa sztalugowa członków sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a o godzinie 16:00 rozpocznie się kolejny bal (sala widowiskowa MCK przy ul. Drzymały).

W czwartek, w takich samych godzinach jak w środę, ponownie będzie można pozwiedzać Muzeum Lubuskie. O godzinie 12:00 rozpocznie się natomiast koncert piosenek polskich i ukraińskich (WiMBP sala nr 9), a o godzinie 18:00 w Jazz Clubie pod Filarami prezentacja kultowych miejsc w Gorzowie w latach PRL przy muzyce na żywo.

Piątek to już ostatnia okazja do bezpłatnego zwiedzenia Muzeum Lubuskiego oraz do wzięcia udziału w balu na zakończenie Tygodnia Seniora. Ten zaplanowano w godzinach od 16:00 do 20:00 w Sali widowiskowej MCK przy ul. Drzymały.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
92 %
0.5kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE