wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wykonawca wybrany! Kiedy ruszy remont Kosynierów Gdyńskich?

Wykonawca wybrany! Kiedy ruszy remont Kosynierów Gdyńskich?

Firma EUROVIA POLSKA S.A. z Kobierzyc zajmie się jedną z większych inwestycji w Gorzowie. Chodzi o remont ulic Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej. Według planów umowa z wykonawcą zostanie podpisana na początku marca, potem mogą ruszać prace.

W przetargu zgłosiły się dwie firmy. Droższa oferta opiewała na prawie 28 mln złotych, z kolei Eurovia Polska S.A. zaproponowała za to zadanie prawie 500 tysięcy złotych mniej. Jak zapowiadają urzędnicy umowa z wykonawcą ma zostać podpisana na początku przyszłego miesiąca. Później firma będzie miała 16 miesięcy na przeprowadzenie remontu.

Przypomnijmy: łącznie wyremontowanych i wybudowanych ma zostać około dwóch kilometrów dróg, chodników i zjazdów. Robotami objęta zostanie m.in. ul. Kosynierów Gdyńskich od skrzyżowania z IV LO do budynku PWiK oraz skrzyżowanie ulic Słowiańskiej, Roosevelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich.

W ten sposób, po połączeniu z istniejącymi chodnikami, które są w dobrym stanie technicznym, powstanie spójny i bezpieczny układ komunikacyjny dla pieszych. W ramach zadania zaplanowane zostały także wyspy uspokajające ruch, w ciągu projektowanych przejść dla pieszych. Remontu doczekają się również zatoki autobusowe, a dwie nowe powstaną przy ul. Żwirowej i ul. Słowiańskiej. Na odcinku od ul. 30-stego Stycznia do ronda przy IV LO wybudowany zostanie odcinek kanalizacji deszczowej – informuje Daria Adamczewska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Roboty rozpoczną się od budowy ronda przy Słowiance, dalszy harmonogram prac zostanie przedstawiony przez wykonawcę po jego ustaleniu.

Więcej szczegółów dotyczących inwestycji znajdziecie tutaj: www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
5.7 ° C
5.7 °
5.7 °
87 %
8.5kmh
100 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE