niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wypłata pieniędzy za przyjęcie uchodźców może się opóźnić

Wypłata pieniędzy za przyjęcie uchodźców może się opóźnić

Jak informują gorzowscy urzędnicy do urzędu Miasta wpływa bardzo dużo wniosków o wypłatę świadczenia za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. To z kolei powoduje, ze czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy może się nieco wydłużyć.

Do połowy czerwca złożonych zostało około 1500 wniosków. Każdy z nich eksperci muszą przejrzeć i zweryfikować, a przy takiej ilości zgłoszeń praca ta może trochę potrwać. Same wnioski dotyczą pobytu w Gorzowie około 4,5 tysiąca uchodźców.

Jak zapewniają urzędnicy: nie ma obawy o wypłatę świadczeń jednak może to potrwać dłużej niż zakładano. Urząd Miasta zwrócił się już Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego o zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych dlatego każdy komu przysługuje świadczenie na pewno je otrzyma.

Przyjmowanie i weryfikacja wniosków to złożone czynności, realizowane jako dodatkowe zadanie przez pracowników wydziału spraw społecznych. To powoduje, że terminy wypłat muszą się przedłużyć – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: wnioski można składać w budynku dawnego Lamusa od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00 oraz w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego w godzinach pracy urzędu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
17 ° C
17 °
17 °
68 %
1.9kmh
58 %
niedz.
26 °
pon.
27 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE