piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Z Gorzowa znikają szczury i myszy

Z Gorzowa znikają szczury i myszy

W mieście trwa wiosenna deratyzacja. Wszystko po to, by zlikwidować szkodliwe gryzonie, głównie myszy i szczury. W miejscach, w których trwają prace mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności.

Deratyzacja przeprowadzana jest w tym miesiącu w trzynastu lokalizacjach na terenie miasta. Chodzi między innymi o Park wiosny Ludów, park Górczyński, ulice Sikorskiego, Chrobrego, Pocztową i Słoneczną.

– Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku, właściciele terenów nie należących do miasta, również są zobowiązani są do przeprowadzenia deratyzacji w tym terminie – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Zwalczanie gryzoni w mieście jest potrzebne ze względu na to, że roznoszą one wiele groźnych wirusów i bakterii, których zwalczanie może być trudne. Szczury są np. nośnikiem wścieklizny, choroby bardzo groźnej dla człowieka.  A zwierzęta te bardzo szybko adoptują się do środowiska, mogą też spenetrować i zniszczyć każde pomieszczenia do którego się dostaną. Mogą obgryzać elementy izolacji, drewno, kable. Do tego wszystkiego bardzo szybko się uczą i szybko się rozmnażają, dlatego deratyzacja jest konieczna.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
91 %
0.8kmh
61 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE